Ataşehir'de 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ataşehir'de 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 94. yıl dönümü dolayısıyla Ataşehir'de birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi.

Ataşehir'de 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ataşehir'deki resmi törenler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenkler kondu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 23 Nisan etkinlikleri daha sonra İçerenköy Hasan Leyli İlkokulu'nda açılış ve protokol konuşmaları, şiirler, dans ve folklor gösterileri, oratoryo ve koro ile devam etti.

Ataşehir'de devam eden, "4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali" kapsamında 20 ve 22 Nisan'daki etkinliklerde; Almanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Malezya, Makedonya, Nepal ve Rusya'dan gelen misafir çocuklar ve Ataşehirli çocuklar; mahallelerde kortej oluşturup, ülkelerinin dans gösterilerini sergilediler.

Festival kutlamaları kapsamında 23 Nisan Çarşamba günü saat 15:00'da ise İçerenköy Carrefour AVM otopark alanında biraraya gelen çocuklar, aynı anda en çok çocukla şarkı söyleme rekorunu kırdılar.

Misafir ülkelerden gelen çocuklar ve Ataşehirli çocuklardan oluşan toplam 1.920 çocuk, aynı anda "We are the World" (Biz dünyayız, biz çocuğuz) şarkısını söyleyerek rekor denemesini başarıyla gerçekleştirdiler.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman, Gül Coşkun, Namık Sürmen ile Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Zeki Er ve Carrefour İçerenköy AVM Müdürü Hakan Hoplamaz'ın da bulunduğu Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından rekor tescil edildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festivalin aynı zamanda bir barış misyonu üstlendiğini yineleyerek, "Ataşehir bugünü bayram havasında kutlamanın haklı gurunu yaşıyor" dedi.

Kırılan rekor sonrası misafir ülkelerden gelen çocuklar dans gösterilerini gerçekleştirdiler. Festivale çok sayıda vatandaş da eşlik ederken yabancı çocukların kendilerine has kıyafet ve müzikleri festivale renk kattı. Sırayla kendilerine özgü dansları başarıyla icra eden dünya çocukları izleyenlerden büyük alkış aldı.