Aşı karşıtlarından Prof. Dr. Ertuğrul'a benzeri görülmemiş tehdit: Seni asacağız - Haberler
Haberi Paylaş

Aşı karşıtlarından Prof. Dr. Ertuğrul'a benzeri görülmemiş tehdit: Seni asacağız

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Üyesi Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, kendisine muayene olmaya gelen aşı karşıtı hastaların kendisini tehdit ettiğini söyledi. Ertuğrul, "İnşallah çocukların ölür, seni asacağız. Bill Gates'e kendini satmışsın' diyorlar" dedi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, TV100'de Mine Uzun'un sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Koronavirüsün yeni varyantı Omicron'a ilişkin bilgiler paylaşan Ertuğrul, aşı karşıtlarından sık sık ölüm tehditleri aldığını da belirtti.

"OMİCRON VARYANTININ TÜRKİYE'DE GÖRÜLMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron'un Türkiye'de görülmemesinin olanaksız olduğunu belirten Ertuğrul, "Pandeminin başka bir aşamasındayız gibi görünüyor. Omicron'un bizde olmadığı söylense de bakanlık tarafından bu çok da olanaklı görünmüyor. Bunu tespit edebilmek için şüpheli olgular üzerinde sekans analizi yapmak gerek. Sadece PCR'a bakılmamalı. Bizim sekans oranımız çok düşük. Ön veriler aşıların etkinliğinde düşüş olsa da yoğun bakıma yatma ve ölümcül geçirme konusunda aşıların koruyucu olduğunu gösteriyor. Hastalığa yakalanma konusunda mRNa aşılarının etkisi biraz azalacak." dedi.

"'SENİ ASACAĞIZ, ŞEYTANSIN' DİYORLAR"

Ertuğrul aşı karşıtlarının kendisini tehdit ettiğini belirterek, "Haftanın birkaç günü aşı karşıtlarından laf söz işitiyorum. Boynuna bir ip geçirip asacağız seni, şeytansın. Kendini Bill Gates'e satmışsın. Çocukların inşallah ölür" diyorlar. Ben bir hekimim kim olursa olsun aşı olmayıp hasta olsalar bile bakmak bizim görevimiz." ifadelerini kullandı.

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Koronavirüs Aşısı, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (1)
Hek Tor:Dogru söylüyor adam, Türkiye"de görülmemesi imkansiz... Zaten bastan veri verilen sayilar dahi uydurma. Alamanya"da bile bir ara vaka sayisi 80 binlere ölü sayisi 500lere cikti, o kkadar tedbir alinmasina karsin. Bizde hala 25 bin ile 200 civari, nüfus ayni nüfus, önlemler bizde daha zayif... Gel de inan. Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title