Arnavutköy'de semt pazarını su bastı

Arnavutköy'de semt pazarını su bastı

İstanbul Arnavutköy'de şiddetli sağanak yağış nedeniyle pazarı su bastı. Vatandaşlar zor anlar yaşarken, büyük zarar yaşayan pazarcı esnafı ise malzemelerini kurtarma çabasına girişti.

02.06.2020 16:18 | Son Güncelleme: 02.06.2020 17:14

Arnavutköy'de öğleden sonra başlayan yağış bazı bölgelerde sele neden oldu. Anadolu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde Salı günleri kurulan semt pazarında aşırı yağış nedeniyle yağmur giderlerinin tıkandığı pazar alanını bir anda sel bastı. Pazar kurulan cadde ve sokaklar nehre dönerken pazardakiler zor anlar yaşadı. O anlar kameralara yansıdı.

"HER YAĞMURDA BÖYLE OLUYOR"

Bir Pazar esnafı "Bir anda şiddetli bir yağmur yağdı. Burası yokuş, yağmur yağınca dere gibi oldu. Pazarın bütün mallar aşağıya gitti. Burası her zaman böyle oluyor. Her yağdığında böyle oluyor. Buraya bir çare bulunsun. Bu pazarın buradan kaldırılması lazım.Bütün sokaklar caddeler buraya bakıyor. Burayı kaldırsınlar yada bir çözüm bulsunlar." dedi.

Pazar esnafı Kemal Erol de, "Birden dolu yağınca, bütün mallarımız aşağıya doğru gitti. Kavun mısır ve muzlar hepsi aşağıya doğru gitti. Yağmur yarım saat sürdü. Burada sürekli böyle oluyor. Her yağdığında yarım metreye kadar su oluyor." diye konuştu.

"ZARARIMIZ BÜYÜK"

Pazar esnafı Şenol Dağ ise, "Birden yağmur yağdı. Pazarı olduğu gibi sel götürdü. Çok zarar gördük. Salı pazarında her yağdığı zaman sel götürüyor. Bizim sattığımız ürünlerden mantarlar kıvırcıklar hep sele kapıldı. Benim yaklaşık 800 lira zararım var." dedi.

ÇATALCA'DA DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Çatalca'da öğleden sonra sağanak etkili oldu. Çatalca Devlet Hastanesi'nin önündeki ana cadde rögar tıkanınca göle döndü. Yoldan geçen sürücüler su birikintisi nedeniyle zor anlar yaşadı.

Arnavutköy'de semt pazarını su bastı
Arnavutköy'de semt pazarını su bastı
Arnavutköy'de semt pazarını su bastı

Kaynak: İHA

title