Bir garip koronavirüs vakası! 35 gündür denizde olan balıkçılardan 57'sinin testi pozitif çıktı

Bir garip koronavirüs vakası! 35 gündür denizde olan balıkçılardan 57'sinin testi pozitif çıktı

Arjantin'de denize açılmadan önce koronavirüs testi yaptıran ve sonuçları negatif çıkan 61 balıkçı, 35 gün denizde kaldıktan sonra limana döndü. Döner dönmez yeniden test yaptıran balıkçılardan 57'sinin testleri pozitif çıktı.

14.07.2020 12:39 | Son Güncelleme: 14.07.2020 16:13

Arjantin'de limandan ayrılmadan önce koronavirüs (Covid-19) testi yaptıran ve negatif çıkan 61 balıkçı, 35 gün denizde kaldıktan sonra limana dönerken, balıkçılardan 57'sinin testleri pozitif çıktı.

Arjantin'in Tierra del Fuego eyaletinden 61 balıkçı, koronavirüs testlerinin yaptırdıktan sonra Ushuaia kentindeki limandan ayrıldı. Denizde geçen 35 günün ardından limana dönen balıkçıların 57'sinin testleri pozitif çıkarken, 2 balıkçı ise hastaneye kaldırıldı. Yerel medya, balıkçıların limandan ayrılmadan önce 14 gün karantina uyguladıklarını ancak buna rağmen limana döndüklerinde mürettebatın neredeyse tamamının koronavirüse yakalandığını duyurdu.

ARJANTİNLİ DOKTORLAR DURUMA ANLAM VEREMEDİ

Tierra del Fuego eyaleti Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Mürettebatın nasıl koronavirüse yakalandığını anlamak zor. Çünkü kendileri 35 gün boyunca denizdeydi ve karaya ayak basmadılar. Gemiye yüklenen malzemeler ve yiyecek stokları da Ushuaia'daki limandan yüklendi. Semptomların nasıl ortaya çıktığını açıklayamıyoruz" denildi.

Bir garip koronavirüs vakası! 35 gündür denizde olan balıkçılardan 57'sinin testi pozitif çıktı

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (13)
ÖNEMLİ: 14 gün kuluçka süresi var sonuçta. o an negatif çıkmış olabilir halbuki taşıyordur virüsü.
YORUMCU: Normal grinin ado covid 19 olduysa.
VATANDAS: Gemide belki de kacak yolcu varmis..
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title