Arif Taşdelen'e Söder'den Üstün Hizmet Madalyası

Arif Taşdelen'e Söder'den Üstün Hizmet Madalyası

23.07.2019 12:28 | Son Güncelleme: 23.07.2019 12:48
Arif Taşdelen'e Söder'den Üstün Hizmet Madalyası

BUGÜN Bavyera Devlet konuklarının karşılandığı sarayın Antıquarium Salonunda, Bavyera Eyalet devleti ve halkına sosyal, kültürel, bilimsel, spor alanlarında şahsi ve fahri çalışmalarıyla katkıda bulunanlara verilen ve 1957 yılında çıkarılan yasa ile yaşıyan 2000 kişiyle sınırlı olması itibariyle...

BUGÜN Bavyera Devlet konuklarının karşılandığı sarayın Antıquarium Salonunda, Bavyera Eyalet devleti ve halkına sosyal, kültürel, bilimsel, spor alanlarında şahsi ve fahri çalışmalarıyla katkıda bulunanlara verilen ve 1957 yılında çıkarılan yasa ile yaşıyan 2000 kişiyle sınırlı olması itibariyle en değerli sayılan 'Bavyera Üstün Hizmet Madalyaları' seçkin davetlinin bulunduğu törende, Bakanlar Kurulu onanıyla seçilen hak sahipleri 58 kişiye Başbakan Markus Söder tarafından verildi.

BAŞKONSOLOS DA TEBRİK ETTİ

Bu yıl ödüllendirilen 58 kişi arasında Bavyera Parlamentosunda Türk kökenli (Sosyal Demokrat Parti Nürnberg) Milletvekili Arif Taşdelen, toplumlar arası ilişkilere verdiği katkı ve uyum konusundaki çalışmalarından dolayı Başbakan Söder'in elinden Berat ve Madalyasını, Parlamento Başkanı İlse Eıgner, yardımcıları Aiwanger ve Rinderspacher, Anayasa Mahkemesi Başkanı Peter Küspert, bazı bakanlar ile diğer ödül sahipleri ve seçkin davetli huuzurunda aldı.

Ödül törenine ailesiyle katılan Taşdelen'i TC Münih Başkonsolosu Mehmet Günay ile Üstün Hizmet Madalyasını zamanın Başbakanı Horst Seehofer'den 2013 yılında alan ilk Türk kökenli medya (Anadolu Ajansı) mensubu Orhan Tinengin, Arif Taşdelen'i tebrik edenler arasındaydı..

Arif Taşdelen'e Söder'den Üstün Hizmet Madalyası

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title