Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Yanmak istemiyoruz daha fazla, 5 canımızdan olduk. Ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya'yı, Manavgat'ı kurtarın" dedi.

Ülke genelinde 4 gündür devam eden yangınların bir kısmı hala söndürülemedi. 5 ilde 11 noktada süren yangınlara uçak ve helikopterlerle müdahale ediliyor.

Yangınlardan en çok etkilenen illerden birisi de Antalya oldu. Manavgat, Akseki ve Gazipaşa'da söndürme çalışmaları devam ederken, açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Yanmak istemiyoruz daha fazla, 5 canımızdan olduk. Ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya'yı, Manavgat'ı kurtarın" diyerek feryat etti.

Bölge halkının, hayvanlarının ve geçim kaynaklarının yandığını söyleyen Böcek, "Yangınları biz ağıllar, ahırlar bilirdik. Ama şu anda 2 bin 300 yapı, ev yandı. Ben 27 yıllık yöneticiyim, başkanlık yapıyorum ama böylesi bir yangın görmedim. İçimiz, geleceğimiz yanıyor. Bir sarp yerleri söndüremiyoruz. Alanya'ya Gazipaşa'ya geçiyor. Akseki, Gündoğmuş'a geçiyor. Yanıyoruz artık, bir an önce yangını söndürürüz diye umut ediyorum" dedi.

Öte yandan Manavgat'ta 2 yangın işçisinin ölümüyle birlikte, Antalya'daki yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Sinan Yılmaz :Sayın başkan öncelikle çok geçmiş olsun. Siz bölgenin belediye başkanı olarak çaresiz konuşmalar yapmayın ki, halk Sizden güç alsın.
VAHAP YILMAZ :Muhittin Böcek hep istiyorsun, sen de koskoca belediye baskanisin, laf yapma hade is yap, iş yap...
Hasan ÖZEN:İtibardan tasarruf olmaz! Yangın söndürme uçağımız olsa ne olur? Olmasa ne olur? Ormanlar,içindeki canlılar önemli değil! Yeter ki bazılarının rahatı bozulmasın! 84 milyonun varlığı bir avuç elit kesimin varlığına armağan olsun! Tanrı o bir avuç kişiyi korusun! Bize IBAN numarası gönderin.nasıl olsa lazım olan yerlere harcarsınız!
500