Antalya: Alman Turizm Acenteleri Belek'e Hayran Kaldı

Antalya: Alman Turizm Acenteleri Belek'e Hayran Kaldı

Avrupa-türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Alman Turistlerin Türkiye'den Vazgeçemeyeceğini Belirterek, "Almanlar Türkiye'den Vazgeçmez. Almanya İlerideki Yıllarda Türkiye'nin Turizmde En Büyük Büyüme ve Güç Motoru Olacak" Dedi.

Antalya: Alman Turizm Acenteleri Belek'e Hayran Kaldı

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Alman turistlerin Türkiye'den vazgeçemeyeceğini belirterek, "Almanlar Türkiye'den vazgeçmez. Almanya ilerideki yıllarda Türkiye'nin turizmde en büyük büyüme ve güç motoru olacak" dedi.

Türkiye'deki otellerle Almanya'daki seyahat acentesi çalışanları arasında doğrudan köprü kurma görevini üstlenen Hüseyin Baraner tarafından kurulan ve Avrupa'nın en büyük turizm medya gruplarından FVW tarafından işletilen Tourexpi.com'un ve Gloria Golf Resort'un davetlisi olarak Belek'te 4 gün geçiren 100 Alman seyahat acentesi temsilcileri, doyasıya eğlendi. Belek'ten ve ev sahipliklerini yapan Gloria Golf Resort'tan son derece memnun kalan misafirler, Türkiye'ye yüzde 100 destek verdiklerini söylerken, anlamlı organizasyonu destekleyen Gloria Golf otelinin partnerleri TUI Türkiye ve SunExpress sözcüleri de Türkiye'nin turizm geleceği için olumlu görüşler bildirdi.

18 Ağustos'ta yayına girip hemen büyük başarılar yaşayan Tourexpi.com adlı Türkiye tanıtım portalı, başta Gloria Golf Resort, TUI Türkiye ve SunExpress'in desteğiyle görkemli bir organizasyon gerçekleştirdi. Almanya'da Türk turizm ürünlerini en çok satan 100 seyahat acentesinin temsilcilerini Gloria Golf Resort'a davet eden yeni turizm portalı, misafirlerine 3 gün boyunca görkemli bir parti yaşatarak zengin bir program sundu.

Misafirlerine raftingden Garden Party'ye, golf derslerinden "Türkiye'nin Joe Cocker'ı" lakaplı sanatçının konserlerine, dansöz gösterilerinden define avına kadar dolu dolu bir program sunan Genel Yayın Yönetmeni Christopher Kubaseck, "Misafirler son derece memnun olarak ayrılıp, hem portalımıza, hem misafir olarak kaldıkları otele, hem de Türkiye'ye yüzde 100 destek vereceklerini söyleyerek, bize bütün hedeflerimize kavuştuğumuzu gösterdiler" diye konuştu.

İlk olumlu deneyimlerinden sonra bundan böyle ayda bir buna benzer, fakat daha küçük çaplı organizasyonlara devam edeceklerini anlatan Kubaseck, şöyle devam etti:

"Bundan böyle ayda bir özel konulu geziler düzenleyerek hem portalımızın hem de Türk turizminin sürekli gündemde kalmasını sağlamayı düşünüyoruz. Her biri sponsorlarımızın yardımlarıyla misafirlerimize bedelsiz sağlanacak bu geziler, wellness, talasso, golf, eko turizmi, termal turizm, sağlık turizmi, özel bölge tanıtımı gibi konuları ele alacak."

TURİZM PROFESÖRÜNDEN ÖVGÜ

Almanya Worms Ünversitesi'nin Dekanı turizm profesörü olan Prof. Dr. Roland Conrady, misafir olarak katıldığı organizasyondan son derece memnun kalarak, bu girişimi özellikle olumlu bulduğunu söyledi. Conrady, Türkiye'nin turizm sektöründe büyük başarılar kaydettikten sonra artık küçük detaylara da inip ilerleme kaydettiğini ifade etti ve "Kendi gözümüzde de gördüğümüz gibi, Türkiye artık küçük, fakat son derece önemli detaylara da önem vermeye başladı. Misafir olarak kaldığımız oteldeki garsonların ve öbür servis elemanlarının eğitim düzeyi her türlü övgüye layıktır. Türkiye'nin turizm çalışanlarına artık sıkı bir eğitim vermesi son derece olumlu bir gelişmedir. Bence Gloria Golf Türk turizminin Avrupa'daki yüz akıdır ve herkes bu tesisi örnek almalıdır" dedi.

Tourexpi.com tarafından düzenlenen organizasyona teknik destek sağlayan TUI Türkiye yönetim sözcüsü Michael Kimmer ise define avında başarılı olan misafirlere yapılan ödül töreninde sözü alarak, TUI Türkiye'nin de Türkiye turizmine inandığını ve TUI'nin önemli bir destinasyonu olan Türkiye'ye her zaman tam destek vereceğini ifade etti. Türkiye'ye her yıl 1.3 ile 1.4 milyon turist getirdiklerini ve Türkiye'nin TUI için her zaman ilk üç önemli destinasyon arasında yer aldığını vurgulayan Kimmer, Türkiye'ye her zaman çok önem vermeye devam edeceklerini belirtti. Aynı törende sözü alan SunExpress temsilcisi Michael Buck, başarılı Türk-Alman ortak girişiminin hem yurtdışı bağlantılarını hem de İzmir ve Antalya çıkışlı tarifeli Anadolu seferlerini de çoğaltacaklarını vaat etti.

Eva Brandt adlı misafir ise, Türkiye'ye duyduğu hayranlığını dile getirerek, "Türkiye - severek tekrar geleceğim" başlıklı mesajında "Bu, dahiyane bir geziydi. Lezzetli yemekler, eğlendirici atraksiyonlar, harika golf öğretmenleri ve dans etmek için en iyi müzik. Olayı gerçekleştirip sponsorluk yapanların tümüne koskocaman bir teşekkür" ifadelerini kullandı.

Almanya'nın tanınmış seyahat acentelerinden Erwin Nentwich ise, mesajında çok sevdiğini belli ettiği Türkiye için, "Şahane bir ülke olan Türkiye'ye teşekkürler. Top-Hotel Gloria Golf Resort'a teşekkürler. En iyileri ile birlikte geziye çıkmak harika bir deneyimdi" ifadelerine yer verdi.

Geziyi değerlendiren Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, "Almanlar Türkiye'den vazgeçmez. Almanya ilerideki yıllarda Türkiye'nin turizmde en büyük büyüme ve güç motoru olacak" diye konuştu.