Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler - Haberler
Haberi Paylaş

Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler

Demirören Haber Ajansı / Hasan Dönmez - Haberler | Güncel

Konya'da okula yeni başlayan ve daha ikinci gününde olan bir öğrencinin ağlayarak annesini istemesi üzerine sınıf öğretmeni, "Terbiyesiz, ağla, ağla seni disipline yollayacağım. Sizi bana sayıyla mı verdiler?" diyerek azarladı. Cep telefonuyla kaydedilen o onlar büyük tepki çekerken, öğrencinin velisi ise kızının psikolojisinin bozulduğunu ve sınıfının değişmesi için müracaat ettiğini söyledi.

Selçuklu ilçesindeki ilkokulda, 7 Eylül'de cep telefonuyla kaydedilen görüntüler tepki çekti. 1'inci sınıfa başlayan A.Ç., okula uyum sağlayamaması üzerine ağlayarak annesini istedi. Görüntülerde, sınıf öğretmeni Ayşe I., ağlayarak annesini isteyen A.Ç.,'ye "Terbiyesiz" diyerek bağırdı.

"SİZİ BANA SAYIYLA MI VERDİLER"

Ardından A.Ç.'nin "İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum" diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine öğretmen Ayşe I., "Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?" diyerek karşılık vermesi yer alıyor.

Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler

"KIZIMIN PSİKOLOJİSİNİ BOZUYOR"

Sınıfta çekilen görüntüleri izledikten sonra okul yönetimine, kızının öğretmeninin değiştirilmesi yönünde müracaat ettiklerini söyleyen A.Ç.'nin babası G.Ç., "Kızımın okulun ikinci günü, böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Okulla ilk tanışan bir çocuğa böyle bağırılır mı? Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor. Kızım okula annesiyle gidip geliyor" dedi.

Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler
Demirören Haber Ajansı / Hasan Dönmez - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (13)
Doğrucu Davud:Tüm sınıflarda kamera olmalı. Liyakatsiz öğretmenler bas örtüsü arkasina sığınıp güvende oldugunu dusunmemeli. Bas örtülü bir öğretmenden daha fazla şevkat merhamet beklerdik. Ama bas ortusunu baska amacla taktıgı halinden davranisinfan belli. Derhal öğretmenlikten atılmalı. O çocugun ebeveyni olsam o öğretmenin ağzına sıçardım. Sacini basini yolardım. Sadece basini degil yuzunu de örtmek zorunda kalirdi.
hasan byk:hemen atın bu arsızı bundan öğretmen olmaz utanmaza bak sen.
tövbekar 34:ögretmen olmus ama insan olamamis cocuk halinden piskolojisinden zerre kadar anlamiyor kendi sorunu var belli ses tonu igrenc cocuklarin korkmasi normal
500
title