3. Ankara Marka Festivali'nin 2. Gününde Şenlik Havası!

3. Ankara Marka Festivali'nin 2. Gününde Şenlik Havası!

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile başlayan festivalin ikinci günü yine dopdoluydu.

3. Ankara Marka Festivali'nin 2. Gününde Şenlik Havası!
16.12.2017 08:19 | Son Güncelleme: 16.12.2017 08:32

Ankara ATO Congresium'da Berkay, İrem Derici, Metin Hara, Aşkım Kapışmak, Özgür Aras, Arman Acar, Sunay Akın, Nihat Odabaşı ve Şenes Erzik gibi yıldız isimlerin de dahil olduğu 32 konuşmacı salonları ilk gün olduğu gibi yine tıklım tıklım doldurdu. THY ana sponsorluğunda ve Çalık Holding festival resmi sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, katılımcıların merdivenlere kadar doldurduğu paneller alkışlar eşliğinde takip edildi.

haberler.com/haber/2017/12/16/ankara-marka-festivali-nin-3-gununde-senlik-10353963_2842_m.jpg" style="" width="640"/>

AMPUTE FUTBOL YILDIZI: "İYİ Kİ VARSIN BARIŞ"

Spor ve Marka Sinerjisi Paneli'nde salonu dolduran coşkulu kalabalık gurur duydukları ampute futbolcu Barış Telli ile duygusal anlar yaşadı. Ender Meter, Aslı Eren Şengezer ve ve Ercüment Polat ile birlikte sahneye çıkan genç futbolcu, hikayesiyle herkesin yüreğine dokundu.

6 ayda 160 gol, milli takımda oynadığı süre boyunca yer aldığı 50 maçta 40 gol atarak gol kralı olan Barış Telli hikayesini şöyle anlattı: "4 yaşında bir futbol topunun peşinden koşacağım diye arabanın altında kalıp bir ayağımı kaybettim ama hayallerimden asla vazgeçmedim. İnsanların bana olumsuz bakışlarını değiştirmek için elimden geleni yaptım.

Ampute futbolla tanıştığımda 15 yaşındaydım, dahil olduğum milli takımla 2017'de Avrupa Şampiyonu olduk. Bir ayağım olmadığı için öğretmen olamazsın dediler, şimdi beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum. Her şey bir hayalle başlar, kimse hayalinden vazgeçmesin" dedi. Hikayeyi sahneden dinleyen Aslı Eren Şengezer de bir anne olarak çok duygulandığını belirtti ve "iyi ki varsın Barış" deyince tüm salon uzun süre Barış Telli'yi hem alkışladı hem de duygusal anlar yaşadı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title