Anavatan Sorgun İlçe Teşkilatı'nda Toplu İstifa

Anavatan Sorgun İlçe Teşkilatı'nda Toplu İstifa

Yozgat'ın Sorgun İlçesinde, Anavatan Partisi İlçe Teşkilatı'ndan 21 Yönetim Kurulu Üyesi ile Parti Üyesi 100 Kişi İstifa Etti.

Anavatan Sorgun İlçe Teşkilatı'nda Toplu İstifa

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, Anavatan Partisi İlçe Teşkilatı'ndan 21 yönetim kurulu üyesi ile parti üyesi 100 kişi istifa etti.

Anavatan Partisi Sorgun İlçe Başkanı Ergin Gül, parti binasında yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Anavatan Partisi'nin yürüttüğü politikayla ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirterek, "Değerlendirme sonrası oy birliğiyle karar aldık ve partimizden istifa ettik. Partinin genel merkezinin sürdürdüğü politika ilçemizde kabul görmemiştir. Arkasında halk desteği olmayan herhangi bir siyasi hareketin başarılı olamayacağı açıktır. Biz ilçe başkanlığı, kadın kolları, gençlik

kolları ve parti üyelerimiz, partideki tüm görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyoruz" dedi.

İstifa edenlerin sayısının ilçe yönetim kurulu olarak 21, ancak kadın kolları, gençlik kolları ve parti üyeleriyle birlikte 100 olduğunu belirten Gül, "Şu an itibariyle partiden 100 kişi istifa etmiştir. Bu sayı ilerleyen saatlerde 200'ü aşacaktır" diye konuştu.

Öte yandan, Sorgun ilçesine bağlı Belencumafakılı eski Belediye Başkanı Ömer Akdemir, üye olduğu Doğru Yol Partisi'nden (DYP) 200 arkadaşıyla birlikte istifa ettiklerini açıkladı. Akdemir, 1965 yılından itibaren Adalet Partisi ve DYP çizgisinde hizmet ettiklerini söyleyerek, "6 yıl DYP il yönetiminde çalışmış, 5 yıl belediye başkanlığı yapmış bir şahıs olarak 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde DYP Genel Başkan Mehmet Ağar'ın tutumunu protesto ederek, partimden istifa ediyorum" dedi.

Partiden kendisiyle birlikte 200 arkadaşının da istifa ettiğini açıklayan Akdemir, "Bu sayı daha da artacaktır. DYP'nin son tutumlarını protesto ediyoruz. Seçimde de inşallah sandığa gömeceğiz" şeklinde konuştu.

(ÖE-CC-CC-Y)