Anadolu Üniversitesi'nde "Cimnastik Eğitim Kursu" Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Anadolu Üniversitesi'nde "Cimnastik Eğitim Kursu" Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Anadolu Üniversitesi'nde

Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Artistik Cimnastik Salonu’nda 3-5 ve 6-8 yaş grubuna yönelik “Cimnastik Eğitim Kursu” açıldı.

Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Artistik Cimnastik Salonu'nda 3-5 ve 6-8 yaş grubuna yönelik "Cimnastik Eğitim Kursu" açıldı.

Cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilecek olan kurs, 6-8 yaş gurubu çocuklar için 10: 00-11: 15, 3-5 yaş gurubundaki çocuklar için ise 11: 15-12: 30 saatleri arasında yapılacak. Kursun çocukları spora yöneltmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Ekim ayı içerisinde açıldığını ifade eden Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Jimnastik Federasyonu Eskişehir İl Temsilcisi Öğr. Gör. Ahmet Uslu, öncelikli hedeflerinin ise çocukların duruş bozukluklarını gidermek olduğunu söyledi. Küçük yaş grubundaki insanların kemik bozukluklarını ortadan kaldırma düşüncesinde olduklarını belirten Uslu; "Cimnastik temel bir spordur. Çocuklarımızın gelişimini iyi bir şekilde sürdürmesini istiyorsak, onları 3 yaşından itibaren bu spora yönlendirmeliyiz. Türkiye Cimnastik Federasyonu da bu konuya destek veriyor ve 3 yaşından itibaren sporcularımızın lisansını çıkarabiliyoruz. Bütün bu gelişmeler sonucunda, Anadolu Üniversitesinin imkanlarını kullanarak spor salonumuzda kursumuzu başlattık. Geçtiğimiz yıllara göre daha yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Şu an yaklaşık 80 kişiyle iki grup halinde çalışıyoruz. Çocuklarımızın vücut ölçümlerini yaparak onları en iyi şekilde eğitiyoruz ve ilerleyen dönemlerde uluslararası müsabakalarda bizleri temsil etmelerini diliyoruz" dedi.

Öğr. Gör. Ahmet Uslu ayrıca, bu eğitim kursunun önümüzdeki dönemlerde bir Avrupa Projesi'ne dönüşebileceğini de sözlerine ekledi. Henüz başlangıç aşamasında olduklarının altını çizen Uslu, Eskişehir'e daha fazla cimnastik salonu kazandırarak, Eskişehir halkına cimnastik spor kültürünü aşılamak istediklerini belirtti.

Çocuklara yönelik olarak başlayan Cimnastik Eğitim Kursu, 3 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. - ESKİŞEHİR

Anadolu Üniversitesi'nde Cimnastik Eğitim Kursu Açıldı

Anadolu Üniversitesi'nde Cimnastik Eğitim Kursu Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title