Akdeniz'de Turizm Sezonu Ramazan Bayramı'na Kadar Uzadı

Akdeniz'de Turizm Sezonu Ramazan Bayramı'na Kadar Uzadı

Antalya'nın Alanya İlçesinde Plajlarda ve Eğlence Mekanlarında Yaz Sezonunu Aratmayacak Yoğunluk Yaşanırken, İşletmeciler Bu Canlılığı Ramazan Bayramı'na Taşımak İstiyor.

Akdeniz'de Turizm Sezonu Ramazan Bayramı'na Kadar Uzadı

Antalya'nın Alanya ilçesinde plajlarda ve eğlence mekanlarında yaz sezonunu aratmayacak yoğunluk yaşanırken, işletmeciler bu canlılığı Ramazan Bayramı'na taşımak istiyor.

Ramazan Bayramı'nın 11 Ekim Perşembe günü başlayıp 14 Ekim Pazar günü sona erecek olması turizm işletmelerinin sezon uzatmasına vesile oldu. 11 Ekim'de başlayıp 14 Ekim Pazar günü sona erecek olan bayram tatili nedeniyle birçok otel de bayram programlarını netleştirmeye başladı.

Ramazan Bayramı'nda iç turizmin canlanacağına dikkat çeken Antalyalı profesyonel tur rehberi İbrahim Karkın, "Havaların bu şekilde sıcak gitmesi turizm adına büyük avantaj. Eylül ayının sonlarına gelmemize rağmen hala hava sıcaklığı 35 ila 37 derece arasında seyrediyor. Kuraklık ve yağmurun yağmaması tarımı olumsuz yönde etkiliyor olsa da, turizmi de olumlu yönde etkiliyor. Antalya, Manavgat ve Alanya yöresini Ramazan Bayramı dolaysıyla büyük hareketlilik bekliyor" dedi.

Öte yandan, Ege Bölgesi'ndeki turizm işletmeleri de sezonu bayram sonuna kadar uzattı.

(EV-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA