AK Partili Vekille CHP'li Vekil Arasında 'Kürt Sorununun Sebebi Kim' Tartışması
Haberler » Güncel » AK Partili Vekille CHP'li Vekil Arasında 'Kürt Sorununun Sebebi Kim' Tartışması - Haber

AK Partili Vekille CHP'li Vekil Arasında 'Kürt Sorununun Sebebi Kim' Tartışması

Habertürk'te yayınlanan programda AK Partili Ensarioğlu ile CHP'li Yılmaz arasında 'Kürt sorunun sebebi kim' tartışması yaşandı.

'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında AK Partili 'yla CHP'li arasında "Kürt sorununun sebebi kim" tartışması yaşandı. AK Partili Ensarioğlu, "Bizim konuştuğumuz şu anda bile Güneydoğu'da gençler ölüyor. Polisimiz, askerimiz ölüyor. Ve anlamsız bir şiddetin kurbanı oluyorlar. Eğer biz bu soruna çözüm sunacaksak CHP, AK Parti, HDP... Yani HDP ile CHP artık bu sorunu Erdoğan düşmanlığına kurban etmesinler. Yapabiliyorsak katkı sunalım. CHP bu sorunun sahibidir demekle olmuyor. Bize göre de CHP Kürt sorununun sebebidir" dedi.

"13 YILIMIZI DAHA HEDER EDEMEYİZ"

Ensarioğlu'nun sözlerine cevap veren CHP Milletvekili Necati Yılmaz, "Sebebidir dediği şeyle ilgili şunu söyleyim. 13 yıldır bu aşamaya gelmiş Kürt meselesi hala 13 yılda çözülmemiş ise eğer çözemiyorsanız varlığınız gereksizdir diyorum. AKP'nin varlığı gereksizdir çünkü 13 yıldır bu sorunu çözememiş AKP'ye 13 yılımızı daha heder edemeyiz" dedi.

"83 YILDA BU HALE SİZ SOKTUNUZ"

Son sözü alan Ensarioğlu, "83 yılda bu hale soktunuz siz bu işi" diyerek CHP'yi suçladı.


Haber Videosu

: AK Partili Vekille CHP'li Vekil Arasında 'Kürt Sorununun Sebebi Kim' Tartışması

Manşet

Haberler