"AK Parti seçmen desteğini kaybetti" yorumlarına Kurtulmuş'tan yanıt: Kamuoyu yoklamalarında AK Parti birinci partidir - Haberler
Haberi Paylaş

"AK Parti seçmen desteğini kaybetti" yorumlarına Kurtulmuş'tan yanıt: Kamuoyu yoklamalarında AK Parti birinci partidir

Haberler.com - Haberler | Politika

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı canlı yayında "AK Parti seçmen desteğini kaybetti, güç kaybetti" yorumlarına yanıt verdi. Eksikliklerin farkında olduklarını ifade eden Kurtulmuş, "Şu anda yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında AK Parti birinci partidir. Zor bir dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Ama sonuç itibarıyla da bu etkilerin ortadan kaldırılması için samimiyetle, gayretle bir mücadele verildiğini vatandaşımız da görüyor" dedi.

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber Özel Röportajında gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Muhalefetin erken seçim çağrıları devam ederken gazeteci Mehmet Acet, Kurtulmuş'a "'Son dönemde Ak Parti'nin güçten düştü, seçmen desteğini kaybetti' yorumları yapılıyor, ne diyorsunuz bu değerlendirmelere? "sorusunu sordu.

"Güç kaybı var mı?" sorusuna Kurtulmuş, "Türkiye'deki şu anda yapılan bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti birinci partidir." yanıtını verdi.

Kurtulmuş sözlerinin devamında, "Zor bir dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Dünyada pandemiyle birlikte başlayan, hemen hemen bütün ülkelerde ekonomik anlamda, toplumsal alanda ciddi sıkıntıların olduğu bir dönemden geçtik. Türkiye de bundan bir şekilde etkilendi. Geçen süreç içerisinde özellikle aralık ayında yaşadığımız dövizdeki aşırı dalgalanmalar ve bunun ortaya çıkarmış olduğu hayat pahalılığının vermiş olduğu bir takım vatandaşımızın üzerindeki olumsuz etkileri biliyoruz. Ama sonuç itibarıyla da burada bu etkilerin ortadan kaldırılması için samimiyetle, gayretle bir mücadele verildiğini vatandaşımız da görüyor." ifadeleri kullandı.

Muhalefetin propagandasını yaptığı eksikliklerin farkında olduklarını belirten Kurtulmuş, "Bu anlamda dövizin tekrar aşağıya doğru gelmeye başlamış olması, Türkiye'de asgari ücrette vatandaşımıza çok güçlü bir desteğin verilmesi, devlet memurlarının maaşlarının artırılması, aynı zamanda temmuz ayında yeniden güncelleneceğinin Cumhurbaşkanımız tarafından bir kez daha ifade edilmesi, yani şu muhalefet propaganda yapmaya çalışıyor ama şu anda yaşanan eksiklikler, olumsuzluklar neyse bunların hepsinin farkındayız. Bunun giderilebilmesi için bütün imkanları seferber ederek vatandaşımızın hayat pahalılığı karşısında alım gücünün azalmaması için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Genel Seçimler, Seçim anketi, AK Parti, CHP, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (8)
EMRE ULUDAĞ:Tezgahınızı başınıza yıkacağız genel seçimde, sandıkta! sizin yüzünüzden bu bu milletin başına gelmeyen kalmadı. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
YOĞURTÇU :o sandıkta belli olacak hiç yormayın kendinizi... Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
kagan soylu:Kendinizi kandırıp durmayın... Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title