AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu Açıklaması

AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu Açıklaması

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Çevre Yolunun birinci etabının nisan ayı civarında ulaşıma açılacağını bildirdi.

AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu Açıklaması

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Çevre Yolunun birinci etabının nisan ayı civarında ulaşıma açılacağını bildirdi.

Gündoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla Altınordu ilçesindeki bir restoranda bir araya geldi.

Gazetecilerin gününü kutlayan Gündoğdu, basın mensuplarının hem ilin hem de ülkenin meselelerini gündeme getirerek, çözümüne katkı sunduğunu söyledi.

Gündoğdu, basın çalışanlarının işlerini yaptığı sırada yaşadığı problemlerin her geçen gün azaldığını ve AK Parti iktidarı olarak gazetecilerin daha rahat hizmet verebilmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini de dile getirdi.

Kente yatırımlar

Programda Ordu'ya yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Gündoğdu, Ordu'nun son 10 yılda en fazla yatırım alan iller arasında yer aldığını belirtti.

Gündoğdu, bu yatırımlar arasında Ordu Giresun Havalimanının tamamlanarak hizmete sunulduğunu, çevre yolunun yapımının ise sürdüğünü dile getirerek, "Ordu Çevre Yolu'nun şu anda ilk etabı bitmek üzere. Bir heyelan oldu ilk etapta, heyelanla ilgili çalışmalar yapılıyor. İnşallah nisan ayı gibi Ordu'nun çevre yolunun birinci etabı hizmete girecek. İkinci etapla ilgili bir ay önce ihalesi yapıldı, onlar da çalışmalarına başlayacak." diye konuştu.

"TMO'nun deposundaki fındığı sattırmayacağız"

Fındık piyasasına ilişkin spekülasyonlara da değinen Gündoğdu, fındığın, bölge için önemli bir ürün olduğuna dikkati çekti.

Gündoğdu, fındık üreticisinin mağdur olmaması için bu yıl da Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) devreye girdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Toprak Mahsulleri Ofisi, depolarına 150 bin tona yakın fındık almıştır. Onu da iyi şartlar altında depolayıp piyasaya sürmemesi lazım ve sürdürmeyeceğiz. Bununla ilgili Bakan Bey'le en az 3-4 defa görüştüm. Dediğim şu, 'serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu Meydanı'nda kendimi yakarım', bu kadar net. Çünkü, fındık serbest piyasaya satıldığı zaman elini ovuşturanlar, bu sefer üreticiyi tekrar mağdur edecekler. 10 liralık fındık düşecek 5 liraya. TMO devreye girmeseydi fındık 5-6 liraydı. AK Parti iktidarı asla üreticiyi mağdur etmeyecek. Üreticinin yanında olacağız. Bundan sonra da rekolte yüksek olursa devreye Toprak Mahsulleri Ofisi girecek ve fındık alacak. Elindeki fındığı da satmayacak. Kimse elindeki fındığı satacak diye beklemesin, elini ovuşturmasın. Bu fındığı sattırmayacağız."

Orduspor maçında protokol tribünündeki tartışma

Orduspor'un, Ankara'daki maçında yaşanan olaya da açıklık getiren Gündoğdu, olayın kendisiyle ilgili olmadığını, 7 yaşındaki çocuğu maça alınmayan bir kişinin, çocuğunu protokol tribününe bırakmaya çalışması nedeniyle görevlilerle yaşanan bir tartışma olduğunu ve kendisinin bir Ordulu olarak, hemşehrisinin yaşadığı sorunu öğrenmeye çalıştığını anlattı.

Kaynak: AA