AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Açıklaması

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Açıklaması

17.01.2018 17:33 | Son Güncelleme: 17.01.2018 17:33
AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Açıklaması

TBMM Katip Üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, "CHP İl Başkanı’nın öncelikle özür beyanı olmuş. Bu olayın bir özürle geçiştirilebileceğini düşünmüyorum.

TBMM Katip Üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, "CHP İl Başkanı'nın öncelikle özür beyanı olmuş. Bu olayın bir özürle geçiştirilebileceğini düşünmüyorum. Derhal bu görevinden istifa etmelidir" dedi.

TBMM Katip Üyesi İshak Gazel, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Gazel, CHP İstanbul İl Başkanı'nın siyasetle alakası olmadığını gördüklerini söyleyerek, "Ağza alınmayacak galiz küfürler bir tarafa, devletimize yaptığı hakaretler bir tarafa, polisimize yaptığı hakaretler bir tarafa ve polisimize yaptığı vandallıklar bir taraf bunların hepsi teker teker ortaya çıktı. Bu CHP İl Başkanı'nın öncelikle özür beyanı olmuş. Bu olayın bir özürle geçiştirilebileceğini düşünmüyorum. Derhal bu görevinden istifa etmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın ve CHP İl Başkanı'nın tavır ve tutumları Türkiye'de ana muhalefet sorunu olduğunu çok açık şekilde ortaya koymuştur" dedi.

Özkan, CHP'nin kuruluş değerlerinden uzaklaşarak terör örgütleri, Türkiye düşmanları ile birlikte hareket eder hale geldiğini savunarak, "Tarihi kırılma 2010 yılında 10 Mayıs'ta istifa eden Cumhuriyet Halk Partisi eski Başkanı'ndan sonra değişmiştir. Kasetli ve silahlı terör örgütü FETÖ 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne kumpas düzenledi. F tipi yapılanmanın mucidi Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı istifa ettirmek suretiyle yerine FETÖ'nün vesayeti altına girecek, FETÖ'nün emir ve talimatlarıyla politika belirleyecek yeni bir Cumhuriyet Halk Partisi'ni dizayn etti" ifadelerini kullandı.

Özkan, Denizli'deki CHP seçmeninin CHP İstanbul İl Başkanı'ndan rahatsız olduklarını belirterek, CHP'nin İl Başkanı'nı görevden alması gerektiğini ifade etti. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title