AK Parti Karabük Milletvekilleri Gazetecilerle Buluştu

AK Parti Karabük Milletvekilleri Gazetecilerle Buluştu

AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, gazetecilerle bir araya geldi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Gazetecilerle Buluştu

AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, gazetecilerle bir araya geldi.

Safranbolu ilçesinde bir restoranda yapılan toplantıda konuşan Milletvekili Ünal, seçimlerin ardından Karabük'ün yatırımları, vatandaşların sorunları gibi birçok konuyla ilgilendiklerini söyledi.

ABD'nin baskısıyla bir dolar moralsizliği oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Ünal, "Tabii Türkiye'de dolarla yapılan işler var ama tarladaki domatesin dolarla da çok alakası yoktur. Doların çıkmasıyla salça fiyatının da dolarla çok fazla alakası yoktur." diye konuştu.

Türkiye'nin bundan önce çok krizler geçirdiğini, bu olumsuzlukların da üzerinden geleceğini aktaran Ünal, şöyle konuştu:

"Her şey dünyada aynı hızla devam etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bütün olumsuzluklara rağmen yoluna devam etmekte, büyüme hızlarına her çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de büyüme hızını yakalamış ve büyümeye devam etmektedir. Bu gibi dönemlerde kimin kime dost olduğunu, kimin kime dost olmadığını gösteren durumlardır. Bunların hepsinden ders almamız gerekir."

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nın (KARDEMİR) çok konuşulduğunu ve eleştirildiğini vurgulayan Ünal, "Bir zamanlar biz 'KARDEMİR batıyor' diye ağlarken, bugün KARDEMİR çok iyi noktalara gelmekte. Kötüsünü de konuşuyoruz, iyisini de konuşuyoruz. İyi olduğu zaman da biraz övün. Orada 6-7 bin işçi çalışıyor. Yönetimde olanlara ayrı, yönetenlere ayrı konuşuluyor. Onları biraz kendi haline bırakalım. Bugün orada çok güzel yönetim ve yönetim kurulu başkanı vardır. Biz döverek, eleştirerek bir şey kazanamayız. Bugün tren tekerine kadar olan zincir kolay oluşmadı." değerlendirmesinde bulundu.

KARDEMİR'in işçi alımıyla ilgili sorulan soruya da cevap veren Ünal, şunları kaydetti:

"KARDEMİR işçi almalıdır. Bu alınan işçiler yeterli değildir. Bu sayı müracaat edenler kadar varsa ya da mülakata girmiş ne kadar insan varsa almalıdır. KARDEMİR'in bu şehre, bu gençlere boynunun borcu, vefa borcudur. Sağa çekmek, sola çekmek değildir, mesele toplam fayda sağlamaktır."

Milletvekili Niyazi Güneş ise, KARDEMİR'in işçi alımında beklentinin altında kaldığını her fırsatta söylediğini belirtti.

Beklentinin bu olmadığını vurgulayan Güneş, "Müracaat eden 406 kişi var. Bunlar işsiz sanat okulu mezunu gençlerimiz, Karabük sokaklarında geziyorlar. Biz bunlar alınabilirse Karabük'ün bir nebze rahatlayabileceğini söyledik ve söylüyoruz. KARDEMİR yönetimi 'Bunları almayacağım' demedi bize ama peyderpey bu işler bu yolda devam ediyor. Biz ümitliyiz ama KARDEMİR'in yönetimini de hizmet anlayışı içerisinde işlerini yapmalarına imkan ve fırsat vermeliyiz." şeklinde konuştu.