Bakan Kaya: Basın Özgürlüğünden Söz Eden Hollanda, Gazetecileri Yerlerde Sürükledi

Bakan Kaya: Basın Özgürlüğünden Söz Eden Hollanda, Gazetecileri Yerlerde Sürükledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: "Basın özgürlüğünden sürekli bize söz eden Hollanda, basın mensuplarını da yerlerde sürükleyerek çok kötü muamelede bulundu.''

Hollanda'dan polis zoruyla ayrılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul'da açıklama yaptı.

''BASIN MENSUPLARINI YERLERDE SÜRÜKLEDİLER''

Hollanda'nın skandal bir karar ile sınır dışı ettiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, özel bir uçakla Türkiye'ye döndü. Sabah saatlerinde Könl-Bonn Uluslararası Havalimanı'ndan kalkan bir uçakla dönüş yapan Bakan Kaya, Atatürk Havalimanı'nda Enerji Bakanı Berat Albayrak ile kameralar karşısına geçti. Kaya, Hollanda'da yaşadıklarına ilişkin "Gayri insani, gayri ahlaki bir muameleyle karşı karşıya kaldık." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: "Basın özgürlüğünden sürekli bize söz eden Hollanda, basın mensuplarını da yerlerde sürükleyerek çok kötü muamelede bulundu. Atlarla, köpeklerle basın mensuplarına da saldırıldı. Hollanda'da dün gece aniden OHAL ilan edildi. Bir günde olağanüstü hal ilan edildi."