AHMET AY HABERLERİ

Ahmet Ay haber, Ahmet Ay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Ay

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Ahmet Ay Kimdir ?

Ahmet Ay, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Balıkesir, Sındırgı Belediye Başkan Adayı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Ay - 8.4.2020
PKK'lı teröristler Kulp'ta yine odun toplamaya giden köylüleri hedef aldı
13 çocuk yetim kalmıştı Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül 2019'da odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda ekmek parası kazanmak için gündelikçi olarak odun toplamaya giden İhsan Çelikbilek (43), Mehmet Bozyel (17), Abit Yıldız (22), Ömer Yıldız (15), Siraç Yıldız (26), Ahmet Ay (23) ve Sinan Diger'in (45) şehit olması sonucu 13 çocuk yetim kalmıştı.
Ahmet Ay - 31.3.2020
Köy konağında 'keyfi' toplanmaya para cezası
Köye gelen jandarma, aralarında Muhtar Ahmet Ay'ın da olduğu 10 kişiye, Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesinde yer alan 'emre aykırı davranış' suçundan 392'şer lira para cezası kesti.
Ahmet Ay - 9.3.2020
Polonya'da şehit edilen Furkan Kocaman Selçuk'ta anıldı
İİBF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ay da "Tarih boyunca şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar olarak Furkan'ı ve tüm şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak hepimizin boynunun borcudur.
Ahmet Ay - 19.11.2019
Kulp saldırısı sanıklarına 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istemi
Kulp ilçesine bağlı Ağaçkorur Mahallesi yakınlarında 12 Eylül günü orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu İhsan Çelikbilek (43), Mehmet Bozyel (17), Abit Yıldız (22), Ömer Yıldız (15), Siraç Yıldız (26), Ahmet Ay (23) ve Sinan Diger'in (45) şehit oldu, 10 kişi de yaralandı.
Ahmet Ay - 19.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Kulp ilçesine bağlı Ağaçkorur Mahallesi yakınlarında 12 Eylül günü orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu İhsan Çelikbilek (43), Mehmet Bozyel (17), Abit Yıldız (22), Ömer Yıldız (15), Siraç Yıldız (26), Ahmet Ay (23) ve Sinan Diger'in (45) şehit oldu, 10 kişi de yaralandı.
Ahmet Ay - 19.11.2019
Orman işçilerinin şehit edildiği saldırıyla ilgili davanın sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet...
Kulp'un Ağaçkorur Mahallesi mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendiği hatırlatılan iddianamede, saldırıda İhsan Çelikbilek (43), Mehmet Bozyel (17), Abit Yıldız (22), Ömer Yıldız (15), Siraç Yıldız (26), Ahmet Ay (23) ve Sinan Diger'in (45) şehit olduğu, 10 kişinin de yaralandığı belirtildi.
Ahmet Ay - 30.9.2019
Kaleci, sahadaki çukurları battaniyeyle kapattı
MARDİN'in Nusaybin ilçesindeki stadyumda, çim sahada oluşan çukurlar nedeniyle zorlanan kaleci Ahmet Ay, battaniyeyle kapatarak, maça çıktı.
Ahmet Ay - 29.9.2019
Sahadaki bozuk zemini battaniye ile kapattı
Nusaybin'de oynana amatör maçında kaleci sahada bozuk zemini battaniye ile kapattı. Mardin 2. Amatör Liginde Nusaybin Şehir Stadyumunda Nusaybin Diclespor ile Kızıltepe Starspor takımları anasında oynan maç öncesi Nusaybin Diclespor kalecisi Ahmet Ay, sentetik sahanın yırtık kesimine beraberinde getirdiği battaniyeyi serdi.
Ahmet Ay - 27.9.2019
Arkadaşları teröristlerin katlettiği genci sevgiyle yad ediyor
Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda şehit olan 17 yaşındaki Mehmet Bozyel, 43 yaşındaki İhsan Çelikbilek, 23 yaşındaki Ahmet Ay, 45 yaşındaki Sinan Diger, 22 yaşındaki Abit Yıldız, 15 yaşındaki Ömer Yıldız ve 26 yaşındaki Siraç Yıldız geride acı ve gözyaşının yanı sıra buruk hikayeler de bıraktı.
Ahmet Ay - 21.9.2019
Hdp önündeki oturma eyleminde 19'uncu gün (3)
KULP'TAKİ TERÖR SALDIRISI ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNDEN DESTEK Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 12 Eylül günü PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 7 işçinin aileleri, kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti. Eylem yapan ailelerin alkış ve "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla karşıladığı şehit aileleri, desteklerini iletti. Kadınların birbirlerine sarılmaları sırasında duygusal anlar yaşanırken, bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Kulp'taki saldırıda şehit olan Ahmet Ay'ın tekerlekli sandalyeyle gelen annesi Taat Ay'ı nöbet tutan anneler teselli etti.
Ahmet Ay - 21.9.2019
Dha yurt bülteni - 15
'BABAMI DİRİ DİRİ YAKTIKLARINI UNUTMAYACAĞIM' Teröristlerin babası Rıfat Güngör'ü diri diri ateşe verdiğini ifade eden Güngör, bu yaşatılanları unutmayacaklarını kaydetti. Güngör, "Babam 80 yaşındaydı. Bunlar evi yakıp, babamı ateşin içine atıp, kapıyı kapattılar. Bu şekilde babamı şehit ettiler. Biz bunu unutmayacağız. Çoluk çocuklarımıza da anlatıyoruz. Kimse bunların Kürtlük davasına inanmasın. Eğer bunlar Kürt devleti kurmaya çalışıyorlarsa, ben de Kürdüm niye beni öldürüyor? Herkes bilsin onlar Kürtlerin düşmanıdır. Biz hayatımızda bu bayrağa ihanet etmemişiz, etmeyeceğiz. Biz onların kafasında olmadığımız için, onların dediklerini yapmadığımız için, devlete düşmanlık yapmadığımız için, onlar gelip bu saldırıyı düzenlediler. Bu devlete, bu bayrağa ihanet etmeyeceğiz" diye konuştu.  Görüntü Dökümü ------------ Şehmus Güngörün gelip bayrak asması Harabe evi dolaşması Şehmus Güngör'ün konuşması Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Sekvan KÜDEN/ŞIRNAK, ================================ HDP önündeki oturma eyleminde 19'uncu gün (3)   KULP'TAKİ TERÖR SALDIRISI ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNDEN DESTEK Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 12 Eylül günü PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 7 işçinin aileleri, kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti. Eylem yapan ailelerin alkış ve "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla karşıladığı şehit aileleri, desteklerini iletti. Kadınların birbirlerine sarılmaları sırasında duygusal anlar yaşanırken, bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Kulp'taki saldırıda şehit olan Ahmet Ay'ın tekerlekli sandalyeyle gelen annesi Taat Ay'ı nöbet tutan anneler teselli etti.
Ahmet Ay - 21.9.2019
Kulp'taki şehit annelerinden, Diyarbakır annelerine destek
Kulp ilçesinin Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda şehit düşen Siraç Yıldız, Ömer Yıldız, Abit Yıldız ve Ahmet Ay'ın aileleri, oturma eylemi yapan annelere destek ziyaretinde bulunarak görüşme gerçekleştirdi.
Ahmet Ay - 20.9.2019
28 şehit veren köyden terör örgütü PKK'ya tepki
Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen, 7 kişinin şehit düştüğü saldırıda, 23 yaşındaki Ahmet Ay, 22 yaşındaki Abit, 15 yaşındaki Ömer ve 26 yaşındaki Siraç Yıldız'ı şehit veren Koçkar köyünde acı hiç dinmedi.
Ahmet Ay - 20.9.2019
"Terör, oğlumu hayattan kopardı, yüreğime ateş düşürdü"
"Teröre lanet olsun. Evimize ateş düşürdüler" Bozyel'in kız kardeşi Ruken Bozyel ise ağabeyini ellerinden alan teröre tepki göstererek şunları söyledi: "Teröre lanet olsun. Evimize ateş düşürdüler. Allah onların evlerine ateş düşürsün. Canımızı yaktılar, Rabb'im onların canını yaksın. Ağabeyim, bize 'okuyun' diyordu. Bizi yaktılar. Bizi kırdılar. Sabah beraber okula gidiyorduk. Ben şimdi kiminle okula gideceğim. Doğruyu ve yanlışı hep o bana gösterirdi. Şimdi kim bana gösterecek?" Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda, 43 yaşındaki İhsan Çelikbilek, 17 yaşındaki Mehmet Bozyel, 23 yaşındaki Ahmet Ay, 45 yaşındaki Sinan Diger, 22 yaşındaki Abit, 15 yaşındaki Ömer ve 26 yaşındaki Siraç Yıldız'ın şehit olmuş, 10 kişi yaralanmıştı.
Ahmet Ay - 18.9.2019
Kulp şehitleri geride buruk hikayeler bıraktı
Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde 12 Eylül'de odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda şehit olan 43 yaşındaki İhsan Çelikbilek, 17 yaşındaki Mehmet Bozyel, 23 yaşındaki Ahmet Ay, 45 yaşındaki Sinan Diger, 22 yaşındaki Abit Yıldız, 15 yaşındaki Ömer Yıldız ve 26 yaşındaki Siraç Yıldız'ın aileleri ve yakınları gözyaşı döküyor.
Ahmet Ay - 13.9.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı telgrafı
Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce önceden döşenen EYP'nin patlatılması sonucu şehit olan vatandaşlar Mehmet Bozyel, İhsan Çelikbilek, Sinan Diğer, Abit Yıldız, Ömer Yıldız, Siraç Yıldız ve Ahmet Ay'ın ailelerine gönderdiği telgrafta, başsağlığı dileğinde bulundu.
Ahmet Ay - 13.9.2019
Kulp'ta şehit olan işçilerden 4'ü son yolculuklarına uğurlandı-aktuel
Kulp'a 20 kilometre uzaklıkta bulunan ormanda çalışan işçileri eve götüren 59 FT 542 plakalı kamyonetin Ağaçkurur mevkiinden geçtiği sırada, PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı (EYP) uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamayla kontrolden çıkan kamyonet, şarampole devrildi. Kamyonette bunan işçilerden Ahmet Ay (22), Mehmet Bozyel (17), İhsan Çelikbilek (43), Sinan Diğer (25), Abit Yıldız (22) ve kardeşi Ömer Yıldız (15) ile amcaoğulları Siraç Yıldız (26) şehit oldu, 10 işçi ise yaralandı.
Ahmet Ay - 13.9.2019
Diyarbakır'daki terör saldırısının sivil şehitleri son yolculuklarına uğurlanıyor
Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında odun toplamaya giden sivillerin bulunduğu araca PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen 7 kişiden Ömer (15), Abit (22), Siraç Yıldız (26) ile Ahmet Ay'ın (23) cenazesi düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Ahmet Ay - 13.9.2019
Dha yurt bülteni -12
Kulp'a 20 kilometre uzaklıkta bulunan ormanda çalışan işçileri eve götüren 59 FT 542 plakalı kamyonetin Ağaçkurur mevkiinden geçtiği sırada, PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı (EYP) uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamayla kontrolden çıkan kamyonet, şarampole devrildi. Kamyonette bunan işçilerden Ahmet Ay (22), Mehmet Bozyel (17), İhsan Çelikbilek (43), Sinan Diğer (25), Abit Yıldız (22) ve kardeşi Ömer Yıldız (15) ile amcaoğulları Siraç Yıldız (26) şehit oldu, 10 işçi ise yaralandı.
Ahmet Ay - 13.9.2019
Diyarbakır'da 7 sivilin şehit olduğu terör saldırısının detayları ortaya çıktı
Şehitlerin kimlikleri belirlendi Saldırıda, Siraç, Ömer ve Abit Yıldız, Ahmet Ay, İhsan Çelikbilek, Mehmet Bozyel ve Sinan Diğer şehit düştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Ay Haberleri | Ahmet Ay Kimdir - Haberler - Ahmet Ay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Ay kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi TDİOSB müteşebbis heyetinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:09:44. #1.14#
title