Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması

Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde Düzenlenecek Olan 'Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması' (Mıss Cıvılızatıon Of The World) Tanıtımı İçin Basın Toplantısı Düzenlendi.

Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması
24.09.2006 13:24 | Son Güncelleme: 24.09.2006 13:24

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde düzenlenecek olan 'Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması' (MISS CIVILIZATION OF THE WORLD) tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi.

Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki Zeus otelinde yapılan basın toplantısına Dünya Güzellik Yarışmaları Organizatörü Süha Özgermi, Adıyaman Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Zafer Ersoy, 2003- 2004 yılında rüya kızı Türkiye Güzellik yarışmasında 3. olan ve Dünya Medeniyetleri Güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Jülide Ersoy, yarışmanın organizasyonunu üstlenen A'LAROSE organizasyon sahibi Gül Küçükcan, Yarışmanın Tanıtım Organizasyon üyeleri Turizmci Mahmut Aslan, Zeus Oteli Genel Müdürü Baran Özbek katıldı.

Türkiye'yi temsil edecek Jülide Ersoy, Zeus otelinde düzenlenen toplantıda basına tanıtıldı. Toplantının yapıldığı salona yarışmada giyeceği kıyafetleriyle gelen Türkiye güzeli Jülide Ersoy, çok heyecanlı olduğunu belirterek, Rüya Kızı yarışmasında Türkiye 3.'sü olduğunu, yapılacak olan Medeniyet Güzeli yarışmasında ise hedefinin Dünya Medeniyet Güzeli birincisi olmak olduğunu söyledi.

Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışmaları Organizatörü ve Onursal Başkanı Süha Özgermi, ilk kez medeniyetler güzellik yarışmasının Kahta'da düzenlendiğini belirterek, "Dünya gazetelerine, televizyonlarına baktığımız zaman İspanya, Fransa ve Belçika gibi birçok ülkenin medeniyeti biziz. Dünya medeniyetleri bizden çıkmıştır gibi laflar ederler. Biz bunları araştırdık ve öğrendik ki, dünya medeniyetler beşiği Mezopotamya'dır. Bu topraklarda bir çok güzelin yaşadığını biliyoruz. Biz o eski anıları burada canlandırmanın şevki içindeyiz. Düzenleyeceğimiz 'Dünya Medeniyetler Güzeli Yarışması'na 28 ülkeyi davet ettik. Hangi ülkeyle görüştüysek olumlu cevaplar aldık. Bunların tamamının katılımını bekliyoruz. Bu yarışmamız, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, 2 bin 206 metre yükseklikteki kraliyetler ve tanrılar tahtı Nemrut Dağı'nın eteğinde bulunan Kahta'da yapılacaktır. Kahtalı iş adamlarının destekleriyle, güzellerimizin giyeceği mayoları, Sunset mayoları üstlenmiştir. Dünya güzellerimiz 26 Ekimde Zeus otelinde 6 gün boyunca kampa gireceklerdir. Altı günlük kamp sonrası 30 Ekim de Gala gecesi düzenlenecektir. Gecemiz, Kahta da Atatürk Spor Salonunda yapılacak Dünya Medeniyet Güzeli seçimi ile son bulacaktır" dedi.

Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden de katılım olacağını ifade eden Özgermi, "Bu yarışmaya katılacak ülkeler arasında en çok önemsediğim ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'dir. Kıbrıs'ta düzenlenen bir yarışmayla buraya gelecek güzelimiz belli oldu. Kıbrıs'ın önemi hepimiz için büyük olduğundan bu yarışmaya Kıbrıs'ın katılmasının önemini biliyoruz. Bu yarışmaya Fransa, Almanya İsveç ve Hollanda gibi birçok ülkeden güzeller katılacaktır. Bu vesileyle Güney Kore ilk kez Türkiye'de bir Dünya Güzellik Yarışması'na katılacaktır. Yarışmadaki jüri üyelerimizde Türkiye'nin seçkin insanları arasından seçilmiştir. Amacımız, güzellik yarışmalarının Güneydoğuda yapıldığını duyurmak ve bu tarihi olayı gerçekleştirmektir" diye konuştu.

Dünya Medeniyetler Güzeli Yarışması'na, Bulgaristan, Arnavutluk, Macaristan, Romanya, Kosova, Makedonya, Ukrayna, Letonya, Norveç, İsveç, Fransa, Monaco, Luksemburg, Hollanda, Almanya, Hırvatistan, Danimarka, Mısır, Güney Kore, Azerbeycan, Çin, Surinam, Polonya, Belçika ve Yunanistan gibi ülkelerden güzeller katılacak.

Kaynak: İHA

title