Adıyaman'da AK Parti Siyaset Akademisi Toplantısı

Adıyaman'da AK Parti Siyaset Akademisi Toplantısı

AK Parti Genel Merkezi Tarafından Türkiye'de 64 İlde Uygulanacak 'Siyaset Akademisi' Eğitimleri, Adıyaman'da Kokteyl ve Açılış Konuşmalarıyla Başladı.

Adıyaman'da AK Parti Siyaset Akademisi Toplantısı

AK Parti Genel Merkezi tarafından Türkiye'de 64 ilde uygulanacak 'Siyaset Akademisi' eğitimleri, Adıyaman'da kokteyl ve açılış konuşmalarıyla başladı.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda açılışı yapılan 'Siyaset Akademisi' eğitimlerine çok sayıda kişi katılıyor. Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, AK Parti İl Başkanı Lütfullah Ayhan, İlçe Başkanı Zeynel Özbilgin, İl Genel Meclis Başkanı Celal Erkan, ilçe belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta 'Siyaset Akademisi' eğitimlerinin önemine dikkat çekildi.

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, AK Parti'nin Türk siyaset tarihinde eşine az rastlanır bir parti olduğunu, ülkeyi muasır medeniyetlere yükseltmek için tüm partililerin ekip olarak çalıştıklarını ifade ederek, "Kurulduğu günden bu güne kadar milletin büyük teveccühünü alan bir parti milletin bu güvenini boşa çıkarmamıştır. Verilecek olan bu eğitimler bizim ufkumuzu açacaktır. Görev süresinde edinilecek tecrübeleri bu eğitimlerde öğrenmenin avantajını yaşayacağız" dedi.

AK Parti İl Başkanı Lütfullah Ayhan ise, Türkiye'de daha önceden 21 ilde bu eğitimlerin verildiğini belirterek, "Daha önceden 21 ilde verilen bu eğitimler bugün itibariyle 18 ilde daha başladı. Siyaset Akademisinin amacı, yerel siyasete katılımın özendirilmesi, siyaset yapmaya istekli kişilerin temel siyasi kavramlar hakkında bilgi sahibi olması, kadınların en geniş şekilde siyasete katılmasının sağlanmasıdır. Bunun yanında bilgi ve becerileri olan kişilerin deneyimlerinden yararlanılmasıdır.Siyaset Akademisi aktif siyasete ilgi duyanlar için büyük fayda sağlayacaktır. Bu eğitim programı sayesinde belediye başkanlığına, belediye meclis üyeliğine aday olacaklar bilgi ve birikim sahibi olacaklardır" şeklinde konuştu.

Siyaset Akademisi Adıyaman Koordinatörü Av. Mustafa Güzel, 2009 seçimleri öncesinde adayların bilgi ve birikim sahibi olmaları açısından eğitimlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Toplam 40 saat sürecek olan eğitimler, yerel yönetimler, kişisel gelişim ve deneyim paylaşım olmak üzere üç ana bölümden oluşacak. Bu eğitimleri kişisel gelişim uzmanları ve belediye başkanları tarafından verilecek" dedi.

(AA-SMR)