Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük'ün çakarlı İstanbul turu cezasız kalmadı - Haberler
Haberi Paylaş

Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük'ün çakarlı İstanbul turu cezasız kalmadı

Demirören Haber Ajansı / Ali Tinbek - Haberler | Güncel

İstanbul'da emniyet şeridinde çakarlı ve sirenli araçla ilerlediği sırada video paylaşan ünlü futbolcu Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük'ün çakarlı İstanbul turu pahalıya patladı. Sürücü G.K. ve araç sahibi N.B.'ye 4 bin 17 TL cezai işlem uygulandı.

Yeni Malatyaspor'da forma giyen milli futbolcu Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük'ün önceki gün sosyal medya hesabından paylaştığı anlar büyük tepki toplamıştı. Merve Büyük, arka koltukta çocuğunun da oturduğu sirenli ve çakarlı aracın sağ koltuğundan video çekmişti.

ELEŞTİLERE YANIT VERDİ

Emniyet şeridinden ilerledikleri anları paylaşan Büyük, oğlunun "anne biz polis miyiz sorusuna" da "evet" yanıtı vermiş, bunun üzerine gelen eleştiriler üzerine ne kendini "oğlum polis olmak istiyor, küçük bir çocuğa verdiğim yanıttı" şeklinde savunmuştu.

4 BİN 17 TL CEZA KESİLDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri yaşanan olayın ardından çalışma başlattı. Görüntüleri inceleyen ekipler, otomobili Gaziosmanpaşa TEM Güney Yol üzerinde çakar ve siren tertibatı kullanarak emniyet şeridinde seyrettiği sırada durdurdu. Ekipler sürücü G.K. ve araç sahibi N.B.'ye çakar-siren tertibatı ile araç kullanmak ve emniyet şeridi ihlali suçlarından toplamda 4 bin 17 TL cezai işlem uyguladı.

Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük'ün çakarlı İstanbul turu cezasız kalmadı
Demirören Haber Ajansı / Ali Tinbek - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Hem sonradan görme ve cahil olunca çok daha Tehlikeli oluyorlar.
Haluk Kilic:Bu cezaya göre parası olan 4bin17TL veren emniyet şeridini kullanabilir demek. Emniyet şeridi kullanma cezası da, alkollü araç kullanma cezası gibi olmalı ehliyete de 6 ay el konulmalı ki kurala uyulsun.
500