Adana: Ses Üyelerinden Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni Protesto Yürüyüşü

Adana: Ses Üyelerinden Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni Protesto Yürüyüşü

Van'dan 13 Kasım Tarihinde Ankara'ya Gitmek Üzere Yola Çıkan Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (Ses) Temsilcileri, Adana'ya Ulaştı.

Adana: Ses Üyelerinden Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni Protesto Yürüyüşü
16.11.2006 20:41 | Son Güncelleme: 16.11.2006 20:41

Van'dan 13 Kasım tarihinde Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (SES) temsilcileri, Adana'ya ulaştı.

17 Kasım'da Ankara'da yapılacak olan sağlık yürüyüşüne katılmak üzere Van'dan Ankara'ya doğru hareket eden SES üyeleri, Adana Merkez Camii önünde sendika temsilcileri tarafından karşılandı. Buradan İnönü Parkı'na yürüyen yaklaşık 300 kişilik grup, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni protesto etti. Burada bir açıklama yapan SES Genel Başkanı Köksal Aydın, hükümetin uygulamaya koyduğu Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin sağlık sistemi için yıkım olduğunu iddia etti. Bu projeyi durdurmak için yürüyüş başlattıklarını belirten Genel Başkan Aydın, Sağlık Bakanlığı binası önünde yapacakları eylemle etkinliklerinin son bulmayacağını da söyledi.

Yapılan açıklamadan sonra Van'dan gelen grup, gece yarısı tekrar yola çıkmak üzere sendika binasına gitmek üzere parktan ayrıldı.

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Adana: Ses Üyelerinden Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni Protesto Yürüyüşü - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:31:47. #1.15#
title