Adalet Bakanlığı, Dizilere 'Hizmet Yerleştirme' Yapacak - Haberler
Haberi Paylaş

  Adalet Bakanlığı, Dizilere 'Hizmet Yerleştirme' Yapacak

  Adalet Bakanlığı, Dizilere 'Hizmet Yerleştirme' Yapacak
  WebTekno - Haberler | Teknoloji

  Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu'na göre Adalet Bakanlığı ile televizyon dizileri arasında yapılacak ortak bir çalışma aracılığıyla bakanlığın hizmetleri halka anlatılacak. Çalışmanın adı "Hizmet Yerleştirme" olacak.

  Bakanlıkların teknolojiyi kullanarak vatandaşlarımıza verdiği pek çok hizmet var. Bu hizmetlerin bir kısmı hem vatandaşların hem de bakanlığın iş yükünü hafifletmeyi ve işlemleri hızlandırmayı amaçlıyor. Bu yöntemler vatandaşlar tarafından çok bilinmiyor. Halkın bu hizmetler konusunda bilgilendirilmesi için dizilerle işbirliği yapılacak.

  Adalet Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Tacettin Ural'dan aldığı bir e-postayı kaynak olarak gösteren Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, daha önce böyle bir çalışmadan haberdar olmadığını da belirtti. Yeni uygulamanın adının "Hizmet Yerleştirme" olduğunu belirten Eyüboğlu, yazısında uygulamanın işleyişini de anlattı.

  Bakanlık, dizi yapımcılarından uygulamaların senaryolara, akışı bozmayacak şekilde yerleştirilmesini rica ediyor. Diziler de senaryo içerisinde arabuluculuk, uzlaştırma, adli görüşme odaları, cezaevlerindeki iş yurtları aracılığıyla yapılan üretimler, meslek eğitimi alan mahkumlar gibi konuları işliyor. Farklı uygulamalar bu vesile ile vatandaşlara anlatılıyor.

  Özellikle polisiye ve suçla ilgili dizilerde bu içerikler sık sık yer alsa da, aile dizileri de bu içeriklere ev sahipliği yapıyor.

  WebTekno - Son Dakika Haberleri

  Batı Antalya Kalkınma Ajansı, Ali Eyüboğlu, Milliyet, Teknoloji, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title