Abdüllatif Şener Profesör Oluyor

Abdüllatif Şener Profesör Oluyor

AKP ile Yollarını Ayıran ve Merkezde Yeni Parti Kurmak İçin Çalışma Başlatan Abdüllatif Şener, Doçentlikten Profesörlüğe Yükseliyor.

Abdüllatif Şener Profesör Oluyor

AKP ile yollarını ayıran ve merkezde yeni parti kurmak için çalışma başlatan Abdüllatif Şener, "Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması-Yayımlanan İlk Bütçeler" isimli kitabı ile akademik kariyerini doçentlikten profesörlüğe yükseltecek.


22 Temmuz'dan sonra AKP'den aday olmayarak aktif siyasete ara veren ve akademik çalışmalara yönelen Şener, bir yıllık sözleşme imzaladığı TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde (ETÜ) yürüttüğü çalışmalarına yarın son noktayı koyacak. Önceki hafta AKP'den de istifa ederek aktif siyasete merkezde yeni bir parti kurma kararıyla döneceğini açıklayan Şener, yarın saat 11.00'de TOBB ETÜ'nde yeni kitabının tanıtımını yapacak. "Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması-Yayımlanan İlk Bütçeler" akademik çalışmasıyla akademik kariyerini doçentlikten profesörlüğe yükseltecek olan Şener de, artık profesör siyasetçiler arasında yeralacak. Siyasette akademik kariyerini kullanmaktan kaçınan Şener'in profesörlük unvanını kullanıp kullanmayacağı da merak ediliyor.


Türk siyasetinin önemli profesör unvanına sahip siyasetçilerinin arasında en bilinenleri, genel başkan olarak Necmettin Erbakan, Erdal İnönü ve Tansu Çiller ilk sırada yer alıyor. (ANKA)


(HF/TT/ZG)

Kaynak: ANKA