Gündemi değiştirecek iddia: ABD, Rus savaş gemilerini batırmayı planlıyordu

Gündemi değiştirecek iddia: ABD, Rus savaş gemilerini batırmayı planlıyordu

Haberler.com - Haberler | Dünya

ABD basını tarafından kriz çıkaracak bir iddia ortaya atıldı. ABD'nin Nisan 2018'de Suriye'de düzenlediği hava saldırısıyla ilgili Fox News, "Eğer Rus savaş gemileri buna karşılık verseydi, ABD Donanması'na ait USS John Warner denizaltısı onları batıracaktı" iddiasında bulundu.

Nisan 2018'de Akdeniz'de bulunan USS John Warner'ın Suriye topraklarına 6 Tomahawk füzesi fırlattığını ve Ruslardan gelecek karşılığı beklemeye geçtiğini belirten Fox News, "2018 yılındaki saldırıda muharebede ilk kez kullanılan Virginia sınıfı denizaltı, Rusya'nın bölgede konuşlu ABD gemilerine yönelik potansiyel eylemlerine karşılık vermeye hazırdı" ifadelerini kullandı.

"HEDEF ALINMASI İÇİN GEREKÇE OLACAKTI"

CNNTürk'ün Fox News'ten aktardığına göre, ABD gemilerinden birinin tuzak görevi gördüğüne ve o gemideki ABD'li askerlerin Suriye'ye füze fırlatmadığına dikkat çekerek "Rusya Donanması'nın bu tuzak gemiye yönelik cevabi eylemleri de Rus savaş gemilerinin hedef alınması için gerekçe olacaktı" diye ekledi.

14 Nisan 2018'de ABD, İngiltere ve Fransa, Suriye'de hükümetin kimyasal silah kapasitesiyle ilgili olduğunu öne sürdüğü hedefleri vurmuştu.

Dönemin ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'ye 100'den fazla füze atılarak yapılan saldırı sonrasındaki açıklamasında "Görev tamamlandı" ifadelerini kullanmıştı.

Gündemi değiştirecek iddia: ABD, Rus savaş gemilerini batırmayı planlıyordu
Haber Yorumları (7)
TARİH BİLİMİNDE: Cekti, cakdı yok. Yaptı, yapmadı var.
KARA KARGA: Manyak bunlar ya dunya babalarının sankı bır gun oyle bır hata yapacaklarkı gerı donus olmayacak...
ŞAMAN: Kim neyi batırıyor. Hem Rusya , hem Abd nükleer silahlı ülkeler. Uçak batırmaya benzemez , savaş gemisi batırmak. Olay şu şimdi ikisinde de halkını hizaya sokma çalışması var. Karşılıklı halklarını farklı tehlike senaryıları ile algı yanılmasına uğratıyorlar. Önemli olan hiç bir zaman doğru bilgi olmamamıştır. Doğru bilginin nasıl verildiği olmuştur.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title