ABD'den Gelen Öğrenciler Kuşadası'nda

ABD'den Gelen Öğrenciler Kuşadası'nda

ABD'nin çeşitli üniversitelerinden Uluslararası Ticaret Teorisi ve Uluslararası Pazarlama bölümü öğrencileri Semester at Sea programı kapsamında Kuşadası'na geldi.

ABD'den Gelen Öğrenciler Kuşadası'nda

Virginia Üniversitesi Darden Business School  öğrencileri ve ABD'nin çeşitli üniversitelerinden Uluslararası Ticaret Teorisi ve Uluslararası Pazarlama bölümü öğrencileri Semester at Sea (Denizde Yarıyıl) programı kapsamında Kuşadası'na geldi ve Kuşadası Ticaret Odası'nda Kuşadası ve ticari hayatı hakkında brifing aldı.

Aynı gün iki grup halinde farklı saatlerde, öğretmenleri ve rehberleri eşliğinde Kuşadası Ticaret Odası'na gelen 58 öğrenciye Ticaret Odası tarafından hazırlanan Kuşadası, tarihi yerleri ve nüfusu, ekonomisi ve turizm türlerini içeren bir sunum yapıldı.

Sunumu ilgiyle dinleyen öğrenciler, Kuşadası Ticaret Odası'nın yapısı, üye sayıları, faaliyetleri, işleyişi, Kuşadası'nın tanıtımının nasıl yapıldığı, otellere yıldızların nasıl verildiği gibi konularda sorular sorup bilgi aldı.

Kuşadası'na gelmeden önce Antalya'yı gezen Amerikalı öğrenciler, Kuşadası'nın Antalya'dan farklı bir yapısı olduğunu ve çok güzel bir kent olduğunu  ve burada insanların samimi, sıcak kanlı ve güleryüzlü olduğunu ifade etti.

Kuşadası Ticaret Odası Sergi Salonu'nda sergilenen fotoğrafları da ilgiyle inceleyen öğrencilere sunumun sonunda Kuşadası  tanıtım cd'leri hediye edildi.

Denizde Yarıyıl Programı

 1963 yılında kurulmuş bir yurt dışı eğitim programı olan Denizde Yarıyıl Programı, akademik sponsorluğunu Virginia Üniversitesi yürütüyor.

Gemi limana gelmeden önce öğrenciler gidecekleri ülkenin tarihi, kültürü, ekonomik, sosyal hayatı konusunda brifing alıyor. 25 disiplin içeren program öğrencilerin saha çalışması yapmalarına ve yurt dışı deneyim kazanmalarına olanak sağlıyor. - Aydın