ABD'de polis, arama emri üzerine gittiği evden kaçmaya çalışan siyahiyi öldürdü

ABD'de polis, arama emri üzerine gittiği evden kaçmaya çalışan siyahiyi öldürdü

Anadolu Ajansı / Islam Doğru - Haberler | Güncel

ABD'de polis, arama emri üzerine gittiği evden kaçmaya çalışan siyahiyi öldürdü. Olay yerinde toplanan öfkeli kalabalık, bunun polis şiddeti olduğunu ve 10 çocuğu olan Brown'ın sırtından vurulduğunu öne sürdü. Gerginlik sonrası polis, olası protestolara karşı geniş güvenlik önlemi aldı.

Yerel medyadaki haberlere göre, Pas'ank bölgesindeki Elizabeth şehrinde polis "arama emri" üzerine sabah bir eve gitti. Aile üyelerine ve görgü tanıklarının beyanına göre, bu sırada 40 yaşındaki siyahi Andrew Brown, aracıyla uzaklaşmak isterken polis tarafından 6 ya da 8 el ateş edilerek öldürüldü.

Ailesi, 10 çocuk babası Brown'ın üzerinde silah bulunmadığını ve kimseye zarar vermediğini belirtti.

OLAY HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Olay yerinde toplanan öfkeli kalabalık, bunun polis şiddeti olduğunu, Brown'ın sırtından vurulduğunu öne sürdü, polisten olayın detayını ve vücut kamerası görüntülerini yayımlanmasını istedi.

Kuzey Carolina Eyaleti Soruşturma Bürosu'nun olay hakkında inceleme başlattığı, sosyal medyada paylaşılan videolarda polisin olası protesto ve isyana karşı çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı öğrenildi.

SAATLER ÖNCE DE BENZER BİR OLAY YAŞANMIŞTI

Bu ölümden saatler önce de Ohio'da kavga ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, 16 yaşındaki siyah Amerikalı Makiyah Bryant'a 4 el ateş etmiş, hastaneye kaldırılan genç kurtarılamamıştı.

ABD'de polis, arama emri üzerine gittiği evden kaçmaya çalışan siyahiyi öldürdü

Kaynak: Anadolu Ajansı / Islam Doğru

Haber Yorumları (1)
JACK DANİEL: Polisin vardır bir bildiği Siyahiler hiç masum değil bütün suç oranları siyahilerde
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title