ABD'de aşı karşıtı genç, koronavirüsten hayatını kaybetti - Haberler
Haberi Paylaş

ABD'de aşı karşıtı genç, koronavirüsten hayatını kaybetti

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan ve aşı karşıtı olan 34 yaşındaki Stephen Harmon, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti. Harmon, geçen yıl sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda, "Aşılar yüzde 90-95 etkili ancak birkaç risk var, biliyorsunuz, ölüm gibi. Virüse yakalansaydım karantinaya girer sonra da sağlıklı yaşamıma geri dönerdim" demişti.

Los Angeles'ta yaşayan Harmon, 2020'de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda aşı karşıtı söylemlerde bulunmuştu.

"KARANTİNAYA GİRER AŞI OLMADAN HAYATIMA DEVAM EDERDİM"

"Birçok problemim var ancak aşı bunlardan biri değil" diyen Harmon, "Yani bazı aşılar, bilirsiniz, ölüm gibi birkaç riskle yüzde 90-95 oranında etkili. Ama virüse yakalanırsam karantinaya girer ve ardından aşı olmadan normal sağlıklı bir hayata devam ederdim, bu yüzde 99 etkili" ifadelerini kullanmıştı.

ABD'de aşı karşıtı genç, koronavirüsten hayatını kaybetti

"BENİM İÇİN DUA EDİN"

Geçen hafta koronavirüse yakalandığını açıklayan Harmon, sosyal medya hesabından takipçilerine oksijene bağlandığını açıkladı. Harmon daha sonra, "Bununla (virüsle) olabildiğince savaştım ancak şu anda kritik bir duruma geldi. Entübe olacağım. Ne zaman uyanacağım bilmiyorum, benim için dua edin" dedi.

ABD'de aşı karşıtı genç, koronavirüsten hayatını kaybetti

ABD'de aşı karşıtı genç, koronavirüsten hayatını kaybetti
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
Orhan :Sanki aşı olanlar virüsten ölmüyor aşının da çok sayıda zararı var ileriki süreçte aşının etkileri bilinmiyor yakın zamanda 40 yaşında akrabam aşı yaptıktan 5 dakika sonra vefat etti
500