A Milli Erkek Voleybol Takımı, Rusya'ya Gitti

A Milli Erkek Voleybol Takımı, 6-16 Eylül Tarihleri Arasında Rusya'da Düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Finallerine Katılmak Üzere Öğlen Saatlerinde Bu Ülkeye Gitti.

A Milli Erkek Voleybol Takımı, Rusya'ya Gitti

A Milli Erkek Voleybol Takımı, 6-16 Eylül tarihleri arasında Rusya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak üzere öğlen saatlerinde bu ülkeye gitti.

Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle İstanbul'dan Rusya'nın başkenti Moskova'ya giden A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda ilk 6'ya girmeyi hedefliyor. A Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Işık Menküer, havalimanında yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası'nda ilk 6'ya girmek istediklerini belirterek, "Türkiye, 36 yıldır Avrupa Şampiyonası'nda yer almıyor. Uzun bir aradan sonra Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edeceğiz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Daha sonra

da ilk 6'ya girmek istiyoruz" dedi.

Milli voleybolcu Gökhan Öner ise, şampiyonada ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, "Erkeklerde Türkiye, 36 yıldır Avrupa Şampiyonası'nda temsil edilmiyor. Bu şampiyona, bizim için iyi bir tecrübe olacak. Uzun bir aradan sonra şampiyonaya katılacağız, çok fazla beklentinin olması yanlış olur. İlk hedefimiz gruptan çıkmak, ardından ilk 6 içerisinde yer almak" diye konuştu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda B Grubu'nda Belçika, Rusya ve Polonya ile mücadele edecek. İlk maçını 7 Eylül Cuma günü Rusya ile oynayacak ay-yıldızlı takım, 8 Eylül Cumartesi günü Polonya, 9 Eylül Pazar günü ise Belçika ile karşılaşacak.

A Milli Erkek Voleybol Takımı kafilesinde şu oyuncular yer alıyor:

"Selçuk Keskin, Gökhan Öner (Arkasspor), İsmail Cem Kurtar (Erdemirspor), Nuri Şahin, Can Ayvazoğlu, Arslan Ekşi (Fenerbahçe), Kemal Elgaz (Galatasaray), Volkan Güç, Ulaş Kıyak, Ahmet Toçoğlu (Halkbank), Barış Özdemir, Ali Çayır, Fatih Ulusoy, Özkan Hayırlı (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Sinan Cem Tanık (Pzu Azs Olsztyn)".

(ÖFA-İY-ÖZ-S)