9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali - Konya

9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali - Konya

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali Anıta alanında toplanan katılımcılar Çelenk bırakılması Yürüyüşten görüntüler Vali Muammer Erol'un karşılaması ve açıklamaları 9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali Konya Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde düzenlenen festival, kortej yürüyüşüyle başladı Konya'da "9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali"nin başlaması dolayısıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali
Anıta alanında toplanan katılımcılar
Çelenk bırakılması
Yürüyüşten görüntüler
Vali Muammer Erol'un karşılaması ve açıklamaları 9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali
Konya Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde düzenlenen festival, kortej yürüyüşüyle başladı
Konya'da "9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali"nin başlaması dolayısıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

Festival kapsamında Azerbaycan, Bulgaristan, Moldova, Kazakistan, KKTC ve Irak'tan gelen ekipler, Konya Devlet Tiyatrosu (KDT) bahçesinde toplandı. Tiyatrocular, bando eşliğinde valilik binası önüne kadar yürüdü.

Yöresel kıyafetler giyen tiyatrocular, çevredekilerden büyük ilgi gördü. Yürüyüş sırasında zaman zaman duran oyuncular, akrobatik gösteriler yaptı.

Yürüyüşe katılan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik ile oyuncuları, valilik binası önünde Konya Valisi Muammer Erol karşıladı.

Erol, Türkçe tiyatro yapan ülkelerin 9. kez Konya'da buluşmasının sevincini yaşadığını, bu tür etkinliklerin devamını dilediğini belirtti.

Festival kapsamında ilk perde, Ankara Devlet Tiyatrosu ekibinin "Neşe'Dert'Aşk" oyunuyla açılacak.

Kaynak: AA