400 akıllı telefon yakılmış halde bulundu! FETÖ iddiası Emniyet'i harekete geçirdi

400 akıllı telefon yakılmış halde bulundu! FETÖ iddiası Emniyet'i harekete geçirdi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Kayseri'nin Avşar mevkiinde bir dağda, 400 akıllı telefon yakılmış halde bulundu. Küle dönen telefonların FETÖ üyeleri tarafından ByLock uygulaması yüklenen cihazlar olduğu iddia edildi. Emniyet, olaya tanıklık eden bir çiftçinin ifadeleri sonrası harekete geçerken, Kayseri Valiliği olaya ilişkin açıklama yapacak.

Kayseri'nin İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesi Avşar mevkiinde bir dağda, 28 Şubat Pazar günü yakılmış halde 400 telefon bulundu. Telefonların FETÖ üyeleri tarafından Bylock uygulaması yüklenen telefonlar olduğu iddia edildi.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'nın soruşturma yürüttüğü olayla ilgili henüz açıklama yapılmazken görgü tanıkları bilgi verdi.

"İKİ FARKLI YERDE MEYDANA GELDİ"

Olayın meydana geldiği gün 400 telefonun yakılma olayına tanıklık eden bir çiftçi, biri uzun saçlı 3 şüphelinin bir otomobille dağa geldiğini belirtirken, söz konusu kişilerin ellerindeki torbadan çıkardıkları telefonlara benzin döküp yaktıklarını savundu. Tanıkların ifadesine göre, yakılan her bir telefonun akıllı telefon olduğu, en eskisinin ise 2016 model olduğu belirtildi.

Olayı anlatan çiftçi, ikinci bir yerde daha yakılma hadisesinin meydana geldiğini ifade etti. Jandarmanın iki farklı noktada da ayrıntılı incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ

Valilik yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapılacağını bildirirken, Aydınlık'tan Kaan Arslan'ın haberine göre Emniyet yetkilileri de Kayseri'de FETÖ bağlantılı isimlere büyüteci tutmuş durumda.

400 akıllı telefon yakılmış halde bulundu! FETÖ iddiası Emniyet'i harekete geçirdi
Haber Yorumları (37)
BÜŞRA: 400 Telefondaki kıymetli maden içeriğini ayrıştırmadan, çalışan parçaları tek tek satma yoluyla imhanın yani dolar yükselince ayfon kıran zihniyetle benzerliği çok ilginçtir bunu da dikkate almalısınız doların yükseleceği bu kadar belli olduğu için kurban ayini gibi bir şey düzenlemiş olabilir bu iktisadi saçmalığı gerçekleştiren çaresizler. Böyle bir saçmalığı yapanların sayısı ülke nüfusunun yarısını aşmadığı sürece endişe etmemize gerek asla yok. Anladınız siz onu.
ANGARALI: kaçak telefondur. . .
MANUEL: adamlar app yazip yazisabiliyor ama telefonlari benzinle yakiyorlar oylemi:) o kadar salaklar yani?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title