Haberler

Yunanistan'ın Ege'de balıkçı tacizi sürüyor! Bu sefer taşla saldırdılar

Güncelleme:

Kuzey Ege sularında Türk balıkçı teknesine Yunan Sahil Güvenlik botu tarafından taciz girişiminde bulunuldu. Türk balıkçı teknesine yaklaşan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri önce taş attı, sonra taciz ateşi açtı. Saldırı anını anlatan balıkçı Ahmet Gümüş, "Taş atmak ne demektir ya? Onlar taş attılar diye biz de silah mı kullanalım? Ne yapalım yani? Artık yeter biz kendi kara sularımızda avlanamıyoruz yetkililerden yardım istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ege denizinde Balıkesir'in Altınoluk ile Çanakkale'nin Küçükkuyu mevkii arasında bulunan Midilli Adası bölgesinde Türk kara sularında avcılık faaliyetinde bulunan Türk bayraklı balık avlama teknesine, bölgeye gelen Yunanistan Sahil Güvenlik botu tarafından taşlar atıldı, ardından da ateş açıldı. Kısa süre sonra tacizlerine son veren Yunanistan Sahil Güvenlik botu, Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı botunun gelmesiyle uzaklaşarak gözden kayboldu.

Yunan Sahil Güvenliğinden taşlı ve silahlı taciz

"ARTIK YETER, BİZ KENDİ SULARIMIZDA AVLANAMIYORUZ"

Balıkçı Ahmet Gümüş, "Balıkesir Küçükkuyu ve Midilli arasında bulunan balıkçı teknemizde dün itibarıyla bizlere taciz yapılmıştır. Yunan Sahil Güvenlik Botu tarafından, bu Yunan botu bize taşla saldırdı. Görüntülerde mevcuttur taşla saldırdığı için bizlerde kendimizi siper aldık tabii, siper aldıktan sonra bu Yunan botu bize silah ile taciz ateşi yaptı. Biz de gereken yerlere Sahil Güvenlik Komutanlığına bilgi verdik. Sahil Güvenlik Komutanlığı botu olay yerine geldikten sonra Yunan Sahil Güvenlik botu kendi sularına gitmiştir. Bu saldırı ve taciz olayları bu balıkçılara devamlı oluyor, bu Yunan tarafından bu tacizler yapılmakta yani yetkililerden yardım istiyoruz artık bıktık. Yani taş atmak ne demektir ya onlar taş attılar diye biz de silah mı kullanalım ne yapalım yani. Artık yeter biz kendi kara sularımızda avlanamıyoruz yetkililerden yardım istiyoruz" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Ahmet Gümüş Yunanistan Kuzey Ege Gümüş Ege 3.Sayfa Haberler

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

500

Yorumlar (3)

vatandaş rıza:

akparti adalarımızı kaptırdı yunanistana

20
20
yanıtYanıtla
Aras Bulut Acar:

Senin beyin sulanmış koçum. Ak parti kaptırdı adaları dimi. İşte CHP kafası böyle bişey. İsmet amcan vermedi yani adaları.

yanıt40
yanıt28
TT:

Balıkçılara özel yasa çıkarmak gerek, kim yabancı unsurlarca taciz edilip engelleniyorsa ona ateş izni verilsin... Eğer ola ki çatışma çıkar ise en ağır şekilde o sahil güvenlik botu havaya uçurulsun... Herkese anladığı dilden konuşmak gerekir...

9
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title