Haberi Paylaş

Ailesi inanmayınca öğretmenine anlattı! İstismarın içinden başka bir istismar daha çıktı

3. Sayfa Haberleri

Tunceli'nin Hozat ilçesinde bir kişinin cinsel istismarına uğradığını söyleyen çocuk, ailesi kendisine inanmayınca yaşadıklarını rehber öğretmeniyle paylaştı. Öğretmenin ihbarı üzerine başlatılan soruşturmada, çocuğun ailesinin avukatı başka bir çocuğun daha cinsel istismara maruz kaldığını ortaya çıkardı. Gözaltına alınan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tunceli'nin Hozat ilçesinde meydana gelen olayda, 11 yaşından küçük olan ilk mağdur çocuk bir süre önce kendisinin istismara uğradığını ailesine anlattı ancak aile çocuğun anlattıklarına inanmadı. Bunun üzerine mağdur çocuk durumu okuldaki rehber öğretmeniyle paylaştı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Rehber öğretmen de tutanakla durumu Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine mağdur çocuk Elazığ Çocuk İzlem Merkezine sevk edilerek ifadesi alındı. Alınan ifadenin ardından gözaltına alınan S.Y. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİR ÇOCUĞUN DAHA CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI ORTAYA ÇIKTI

S.Y.'nin yakınları ilk mağdur çocuğun ailesine yönelik baskı uygulayınca aile, avukat Reyhan Helin Bulut'a başvurdu. Bunun üzerine aile ile görüşen avukat Reyhan Helin Bulut, bir çocuğun daha istismara uğradığını ortaya çıkardı. Bunun üzerine ikinci mağdur çocuk da önce Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki çocuk şubeye, ardından da Elazığ Çocuk İzlem Merkezine sevk edilerek ifadesi alındı. İki mağdur çocuğun ifadesi de tek dosyada birleştirildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Tunceli Elazığ Rehber Çocuk 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Halit:

idam şart dürüstlerin rahat yaşamı için bu suçlara idam gerek

Cevap Yaz019Yayından Kaldır
Mert Aygün:

Böyle bir konuda çocuğunuzu nasıl dikkate almazsınız herkes ebeveyn olmamalı

Cevap Yaz09Yayından Kaldır
Haci İsmail Bayhan:

Pis elinizi çocuklardan çekin lanet olası insan mahlukatlari

Cevap Yaz011Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title