Haber : Su kanalına düşen minik Eymen boğularak hayatını kaybetti - Haberler

Haberi Paylaş

Su kanalına düşen minik Eymen boğularak hayatını kaybetti

 - Güncelleme:

Evinin önünde oyun oynarken kaybolan minik Eymen'in cansız bedeni sulama kanalında bulundu.

Olay, Iğdır'ın Tuzluca İlçesine bağlı Molla kamer Köyü'nde meydana geldi. İddiaya göre, çobanlık yapmak için Yaycı Köyüne yerleşen Yaman ailesinin 3 yaşındaki oğulları Eymen bir anda gözden kayboldu. Evlerinin yanındaki su kanalında oyun oynayan minik Eymen'in yokluğunu fark eden anne Naciye Yaman hemen çocuğunu aramaya koyuldu.

CANSIZ BEDENİ DÜŞTÜĞÜ YERDEN 300 METRE İLERİDE BULUNDU

Oğlunu bulamayan endişeli anne Naciye Yaman, hemen eşi Adem Yaman'a haber verdi. Durum üzerine yetkililer harekete geçti. Ekipler, olay yerinde arama çalışmalarına başladı. Köyün gençleri de su kanalında arama çalışmalarına katılarak, minik Eymen'den bir iz bulmaya çalıştı. Gençlerin arama çalışmaları sonucu acı haber geldi ve bir süre sonra minik çocuğun cansız bedeni düştüğü yerin 300 metre ilerisinde bulunurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Su kanalına düşen minik Eymen boğularak hayatını kaybetti

''SULAMA KANALLARINA ÖNLEM ALINMALI''

Olaya tanıklık eden köylülerden Yusuf Yıldız, "400 metre ilerde evleri var ve burada çobanlık yapıyorlar. Çocuk oyun oynarken şu yamak şeklinde olan yerden yuvarlanıp suya düşmüş. Üç dört saat sonra haberleri olmuş. Allah rahmet etsin, annesine babasına sabırlar versin. Minik çocuğun cansız bedeni burada bulundu. İçler acısı bir durum biz dayanamadık ve ağladık. Yalnız buraya bir çözüm bir şey yapılması lazım. Devletimizden ricamız bu sulama kanallarına bir şeyler yapılsın. Canlarımız bir daha yanmasın. Devletimizden yardım, halkımızdan da duyarlılık bekliyoruz. Su kanalları etrafındaki korkuluklara zarar vermesin" diye konuştu.

Su kanalına düşen minik Eymen boğularak hayatını kaybetti

İhlas Haber Ajansı / Ercan Tunç - 3. Sayfa

Iğdır Merkez Adem Yaman Tuzluca Iğdır 3. Sayfa Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title