Son dakika haberi | Silopili kadınlar Sakine Külter cinayetini protesto etti - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haberi | Silopili kadınlar Sakine Külter cinayetini protesto etti

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Edinilen son dakika haberine göre Silopili kadınlar Sakine Külter cinayetini protesto ettiŞIRNAK Şırnak'ın Silopi ilçesinde öldürülen Sakine Külter için sanat sokağında basın açıklaması düzenlendi.

Silopili kadınlar Sakine Külter cinayetini protesto etti

ŞIRNAK Şırnak'ın Silopi ilçesinde öldürülen Sakine Külter için sanat sokağında basın açıklaması düzenlendi.

Silopi Belediyesi Kadın Kültür Merkezince düzenlenen basın açıklamasını Sosyolog Evin Hasanoğlu okudu. Hasanoğlu, "Biz bugün şiddete ve kadın kıyımına son derken bile dünyanın her yerinde kadınlar şiddete uğruyor, hakaret taciz ve tecavüze uğruyor. Şiddet ve katliamlar bir toplumsal sorun bir insan hakları ihlalidir. Kadının konuşmasından, gülüşünden, giyiminden, kuşamından, kadının her türlü eylemini şiddet uygulamak için kendine haklı bir sebep olarak gören erkek egemen zihniyetin bakış açısı, şiddeti ve kıyımı meşru kılıyor. Bugün Silopi'de erkek terörüne bir kadın daha kurban etmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Sakine Kültür'e yapılan bu vahşet bütün topluma yapılmıştır" dedi.

Açıklamanın ardından kadınlar 2 dakikalık oturma eylemi yaptı. 'Kadına uzanan eller kırılsın', 'Sakine Kültür ölümsüzdür' sloganları atan grup olaysız şekilde dağıldı.

İhlas Haber Ajansı / Halil Azizoğlu - 3. Sayfa

3. Sayfa Haberler Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title