Haberler

Kedilerin yaraladığı nesli tükenmekte olan 'kelaynak' koruma altına alındı

Abone Ol

Kedilerin yaraladığı nesli tükenmekte olan 'kelaynak' koruma altına alındı Kastamonu'da parkta kedilerin saldırısından kurtarılan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan kelaynak, koruma altına alındı.

Kedilerin yaraladığı nesli tükenmekte olan 'kelaynak' koruma altına alındı

KASTAMONU - Kastamonu'da parkta kedilerin saldırısından kurtarılan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan kelaynak, koruma altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'nun Cide ilçesinde parkta kedilerin saldırdığı ve göğüs kısmından yaralandığı belirlenen, nesli tükenme tehlikesi altında olan kelaynak kuşu, vatandaşlar tarafından kedilerin saldırısında kurtarıldı. Daha sonra vatandaşlar beslemeye çalıştıkları kelaynak için Doğa Korum ve Milli Park Şube Müdürlüğü ekiplerinden destek istedi. Ekipler tarafından teslim alınan kelaynak, tedavi altına alındı.

Kelaynağı kedilerden kurtardıktan sonr beslemeye çalıştıklarını belirten Yusuf Ok, "Yaralı haldeki Kelaynak kuşunu kedilerin elinden kurtardık. Göğüs kısmında yarası var. Sonrasında öğrendik ki nesli tükenmekte olan bir kuş türüymüş. Biz de koruma altına aldık ve besliyoruz. Yetkililere, Doğa Koruma ve Milli Park Müdürlüğü ekiplerine haber verdik. Elimizden geldiği kadarıyla sahip çıktık. Yarası büyük, elimizden geleni yaptık ama bir şey yiyemiyor. Burada yemek yemesi için baya uğraştık ama yediremedik" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

3. Sayfa Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title