Haberler

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında adı geçen polislerle ilgili müfettiş raporu savcılıkta

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gizli tanığın ifadelerinde adı geçen emniyet mensuplarıyla ilgili gelişmeyi duyurdu. Yerlikaya, polislerle ilgili müfettiş raporunun tamamlandığını ve savcılığa teslim edildiğini bildirdi.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü davasıyla ilgili gizli tanığın ifadeleriyle bazı polislerin de ilişkili olduğunun ortaya çıkması sonrası yürütülen soruşturma hakkında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan açıklama geldi. Bakan Yerlikaya, emniyet mensuplarıyla ilgili müfettiş raporunun tamamlandığını ve savcılığa teslim edildiğini açıkladıç

"BUNDAN SONRASI YARGIDA"

Bakan Yerlikaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı üst düzey polisleri ilgilendiren müfettiş raporunun cumartesi günü tamamlandığını, pazar günü de Başsavcılığa teslim edildiğini söyledi.

Yerlikaya, raporun hazırlanma aşamasında kriminalin jandarmayla birlikte çalıştığını işaret ederek "Uzun sürecek bir süreci özveri ile kısa sürede tamamladık. Bundan sonrası yargıda." dedi.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında adı geçen polislerle ilgili rapor savcılıkta

NE OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ayhan Bora Kaplan ve 5 örgüt yöneticisi hakkında 'suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek', 'kasten adam öldürme', 'nitelikli kasten adam öldürme', 'kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'nitelikli yağma', 'eziyet', 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme', 'suç üstlenme' ve 'suçluyu kayırma' suçlarından 1'i ağırlaştırılmış 2'şer kez müebbet ve 169 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istenmişti. Diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası talep edilmişti.

Yurt dışına kaçan gizli tanık Serdar Sertçelik'in Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki polis müdürleriyle ilgili "kumpas" iddiaları sonrası çok sayıda kamu görevlisi gözaltına alınmış, soruşturmada aralarında 3 polisin de bulunduğu 7 kişi tutuklanmıştı.

Soruşturmada "M7" kod adı ile gizli tanıklık yapan Sertçelik'in gözaltındayken kimlerle görüştürüldüğü, elektronik kelepçeyle nasıl rahat dolaştığı, nasıl kaçtığı, bazı siyasetçi ve bürokrat isimlerinin neden dosyaya sokulmaya çalışıldığı gibi soruların yanıtları aranıyor.

Kaynak: Haberler.com / Turan Yiğittekin - 3.Sayfa

Ayhan Bora Kaplan İçişleri Bakanı 3.Sayfa Güncel Haberler

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

500

Yorumlar (4)

Güray Dilli :

Ne ilginç ama ! Adamı araçtan indirip yaka paça yere yatırıp üstüne basıp göz altına alan memurlar ,şimdi kendileri göz altında . Bu nasıl bir uygulama. Güç savaşı herhalde

49
5
yanıtYanıtla
JY:

GEZİ'D3N SONRA POLİSE SAYGIM KALMADI.

12
24
yanıtYanıtla
Yahya Öksüz:

tarafsız...türkiyem .kokustu .her yerden pis .kokular .gelıyor AMA her yerden

18
1
yanıtYanıtla
Özcan Özcan:

bu işin silimana kadar gitmesi gerek.

13
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title