Haberler

8 ilde DEAŞ'a operasyon: 40 şüpheli yakalandı

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen "BOZDOĞAN-16" operasyonunda 40 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Yerlikaya, operasyonu "Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız." ifadelerini kullandı.

8 ilde terör örgütü DEAŞ yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'BOZDOĞAN-16' operasyonları gerçekleştirildi. 40 şüphelinin yakalandığını duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Tek bir hedefimiz var; o da son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteği ile durmadan, duraksamadan mücadele etmek." ifadelerini kullandı.

"TERÖRİSTLERİN HİÇBİRİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

1 Haziran 2023 ve 23 Mart 2024 tarihleri arasında DEAŞ'a toplam bin 316 operasyon düzenlendiğini belirten Bakan Yerlikaya, bu operasyonlarda 2 bin 733 şüphelinin yakalandığını belirtti. Bunlardan; 692'si tutuklandı. 529'u hakkında adli kontrol kararı verildi. Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki; teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; o da son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteği ile durmadan, duraksamadan mücadele etmek" ifadelerini kullandı.

8 İLDE 40 GÖZALTI

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili ise Yerlikaya, il il şu verileri paylaştı.

"Adana'da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 3 şüpheli yakalandı. Afyonkarahisar'da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 4 şüpheli yakalandı. Ankara'da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 13 şüpheli yakalandı. Düzce'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli yakalandı. Eskişehir'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 3 şüpheli yakalandı. Gaziantep'te DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli yakalandı. İzmir'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 10 şüpheli yakalandı. Konya'da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 4 şüpheli yakalandı."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

İçişleri Bakanı Operasyon Güvenlik Terör Operasyon 3.Sayfa Haberler

TBMM'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı: Refah saldırısı durdurulmalı

TBMM'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı: Refah saldırısı durdurulmalı

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Beşiktaş mı Fener mi? Jose Mourinho tercihini yaptı

Beşiktaş mı Fener mi? Jose Mourinho tercihini yaptı

500

Yorumlar (5)

Zarif Müslim:

Deas operasyonu adı altında Allah bilir hangi mazlumun başına çöktünüz,

10
5
yanıtYanıtla
Cengiz Berk:

8 ilde Deaş' a operasyon ibaresi yanlış Deaş diye bir şey yoktur. IŞİD vardır. Irak Şam İslam devleti. Yani İslâm ancak bunu yapar nokta. Şiddet Kan Ölüm. vb. vs.

2
12
yanıtYanıtla
Şenol Dogan:

valla ülkeye milyonları doldurdunuz 3-5 kişi almayla bitmez

10
0
yanıtYanıtla
Jon snow:

Allah razı olsun senden ali yerlikaya ..parti fark etmeksnz yürekten söylüyorum akp li değilim .

4
5
yanıtYanıtla
Özgür kurt:

inşallah Türkiye bunların kökünü temizler Ama öyle gözüküyor ki bunlar 20 senede bile bitmez .

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title