Haberler

Cem Garipoğlu'nun intihardan önceki son görüntüleri ortaya çıktı

Güncelleme:

2009 yılında Münevver Karabulut'u vahşice öldüren Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerinden sonra intihar etmeden önceki son görüntüleri de ortaya çıktı. Garipoğlu'nun intihar etmeden 1 gün önce anne ve babasıyla açık görüşte bir araya geldiği belirlenirken intihardan önceki uzun bir volta atması görüntülerde yer aldı. Garipoğlu'nun intihardan önceki 1 ay içinde hapishanedeki din görevlileriyle sık sık görüşmeler yaptığı da soruşturma dosyasında yer aldı.

3 Mart 2009'da bir çöp konteynerinde bulunan parçalanmış genç kız cesedi Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşmüş, polis ekiplerinin araştırmasıyla Münevver Karabulut isimli lise öğrencisinin erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürüldüğü belirlenmişti. Cinayet nedeniyle ilgili farklı iddialar ortaya atılırken cezaevinde intihar eden Garipoğlu'nun otopsi görüntülerinin ardından intiharı öncesi görüntüleri de ortaya çıktı.

Cinayetten sonra kaçan ve 197 gün sonra polise teslim olan Garipoğlu'nun adım adım intihara gittiği anların kamera kayıtlarında koridordaki uzun uzun attığı volta ve canına kıymak için kullandığı tabureyi alması dikkat çekti.

Cem Garipoğlu'nun intihardan önceki son görüntüleri ortaya çıktı

İNTİHAR ÖNCESİ ANNE VE BABAYLA 1 SAATLİK GÖRÜŞME

Garipoğlu intihardan önce anne ve babasıyla son kez 9 Ekim 2014'te Kurban Bayramı dolayısıyla açık görüşte bir araya geldi. Bu görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

EN SON SAAT 01.50'DE GÖRÜLDÜ

Sabah'ın aktardığına göre Garipoğlu, anne ve babasıyla görüşmesinin ardından saat 11.42'de koğuşa getirildi. Öğle yemeğinden sonra koğuşta ve avlu da dolaştı. Saat 14.30 sıralarında tekrar koğuşuna geçti ve mazgaldan yemeğini aldı. Akşam saat 20.07'de akşam sayımını veren Garipoğlu'nun koğuşu gardiyanlar tarafından gece sat 01.50 sıralarında mazgaldan kontrol edildi. Gardiyanlara başını uzatarak cevap verdi.

Cem Garipoğlu'nun intihardan önceki son görüntüleri ortaya çıktı

SON 1 AY VAİZLERLE GÖRÜŞTÜ

Soruşturma dosyasında Garipoğlu'nun hapishanedeki görevli din adamları ile intihar etmeden son 1 ay içerisinde görüşmeler yaptığı belirlendi. Kurum vaizleri ifadelerinde bu görüşmelerde olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirtti.

İNTİHAR ÖNCESİ UZUN VOLTA

Kamera görüntülerine göre 9 Ekim'i 10 Ekim'e bağlayan gece uzun bir süre koridorda volta atan Garipoğlu saat 03.09'da 3'üncü bölmenin kapısını tamamen kapattı. Garipoğlu 4 dakika sonra ise koridorda bulunan tabureyi aldı ve 3'üncü bölmeye geçip kapısını tekrar kapattı. Bir daha da dışarıya çıkmadı. Kayıtlarda koğuşa giren çıkan kimse görülmedi.

İNTİHARDA ANNESİNİN GETİRDİĞİ POŞETİ KULLANDI

Garipoğlu, intihar ederken başına geçirdiği poşeti, 19 Eylül 2014'te annesi tarafından kendisine verilen eşyalar ile birlikte koğuşa getirdi. İçinde elbise dolu poşetin verildiği anlar kamera kayıtlarıyla da kayıt altına alındı. Boynunda bulunan naylon çamaşır ipini ise 20 Şubat 2014'te aldı. Bu tarihte 2 adet çamaşır ipini talepte bulunarak satın aldığı kantinin fiş kayıtlarından saptandı.

NOT BIRAKMADI

Olay sonrası tüm koğuş detaylı olarak kamera kaydına alınarak arandı. Koğuşta bulunan çöplere kadar yapılan arama sonucunda herhangi bir intihar notuna ulaşılamadı.

Cem Garipoğlu'nun intihardan önceki son görüntüleri ortaya çıktı

KABRİ AÇILSIN TALEBİ

Karabulut ailesinin avukatları Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla, Garipoğlu'nun mezarında fethi kabir işlemi yapılması talebinde bulundu. Aile, mezardaki bedenin Garipoğlu'na ait olmadığının anlaşılması halinde, otopsi işlemlerini gerçekleştiren, cinayet soruşturmasını yürüten kolluk görevlileri ve yargılama aşamasında yer alan yargı görevlileriyle ilgili kamu davası açılması talebinde bulundu. Düğümü savcılığın mezarın açılıp açılmaması hakkında vereceği karar çözecek.

Cem Garipoğlu'nun intihardan önceki son görüntüleri ortaya çıktı

NE OLMUŞTU?

Bahçeşehir'de bir villada öldürülen Münevver Karabulut'un parçalanmış cesedi, 3 Mart 2009'da Etiler'de bir çöp konteynerinde bulunmuştu. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Kasım 2011'de Münevver Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle Cem Garipoğlu'nu 24 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Garipoğlu, cinayetten kaçtıktan 197 gün sonra teslim olmuş, 10 Ekim 2014'te kaldığı Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde intihar etmişti. Yapılan otopsinin ardından Garipoğlu toprağa verilirken aileden alınan DNA örnekleri de bu kişiyle uyuşmuştu.

Kaynak: Haberler.com / Selahattin Demirel - 3.Sayfa

Münevver Karabulut Cem Garipoğlu Otopsi Hukuk 3.Sayfa Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Herkes su sanıyordu! İngiliz futbolcular molalarda bakın ne içiyormuş

Herkes su sanıyordu! İngiliz futbolcular molalarda bakın ne içiyormuş

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

500

Yorumlar (42)

Ugur Eroglu:

Eğer bu dengesiz yaşamıyor ise bende adımı değiştiririm nokta

764
35
yanıtYanıtla
İSKOÇYALI:

Ölmedi yaşıyor, adli tıp fotoları da cezaevi fotoları da net değil... Ailesinin derin bağlantılarını, ailesinin soyunun nereye dayandığını biliyor herkes.

yanıt283
yanıt15
Murat Yıldırım:

Zenginler ayarlamışlardır belki

yanıt118
yanıt8
haksız mıyım:

Yaşamasaydı adli tıp kurumu özel görüntüleri paylaşıp çldü izlenimi vermezdi gizli görüntüleri ortaya neden sacıyor neyi kanıtlamaya calışıyor

yanıt122
yanıt5
Halil Yarbaşı:

Yeni yetişen gençler daha acımasız olacaklar çünkü inanç yok sevgi saygı yok İslami terbiye almamış Allah sevgisi aşılanmamış çocuklar geleceğin terminatörü olmaya adaylar

554
73
yanıtYanıtla
minor:

Bu durumun Allah ile ne alakası var. Bu bir vicdan meselesi. Nitekim tv programlarında çokça görüyoruz ki cinayetleri inançlılarda çok rahat işliyor. Senin söylediğine göre islam ülkelerinde kadın cinayetleri daha az veya hiç olmamalı ama öyle de değil.

yanıt105
yanıt214
Musti40 :

Minor: şeytan inançlılara daha çok musallat oluyor, İmanın sağlam ise ALLAH korkusu seni durdurur, yok zayıfsa ve islamı sadece namaz kılmak oruç tutmak sanıyorsan vay haline. Nitekim Maun sureside bunu açıklar.

yanıt157
yanıt18
Sinan Bulduk:

Minor sen de Allah ile alakanı arttır biraz..Bu yorumun eleştirilecek bir yeri yok , neden rahatsız oldun

yanıt109
yanıt18
ASar Gnc:

bu ne simdi? milleti Intihara inandirmanin senaryosumu? mezari acilsin anca ozaman inaniriz, tabii ondada bi is cevirmezse para babalari. bu yapilan olay cok korkunc biseydi. ailecek katlettiler kizi. cok enteresanki ailede 1 tane normal insan yokmuyduda kimse durun demedi? kac kisinin dna si cikti kizin tirnaginda. gercekten akil almiyor.

553
13
yanıtYanıtla
Hek Tor:

Hmmmm, kulağıma(!) kötü kokular, burnuma(!) garip sesler geliyor. Hele hele sabah 'çıların' gazetesi de işin içine nasıl girmişse... Hapishane kayıtlarını kim servis edip kim alıyor yani.

yanıt201
yanıt10
Tüm 42 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title