Haberler

Çanakkale'de 227 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen sınır dışı edildi

Abone Ol

Çanakkale'de 227 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen sınır dışı edildi Çanakkale'de Afganistan uyruklu 227 düzensiz göçmen, Afganistan'dan gelen bir uçakla sınır dışı edildi.

Çanakkale'de 227 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen sınır dışı edildi

ÇANAKKALE - Çanakkale'de Afganistan uyruklu 227 düzensiz göçmen, Afganistan'dan gelen bir uçakla sınır dışı edildi.

Türkiye'ye yasa dışı yollarla giriş yapan düzensiz göçmenler, jandarma ve polis ekiplerinin başarılı operasyonları sonucu engelleniyor. Avrupa'ya geçiş hayaliyle Çanakkale güzergahını kullanan düzensiz göçmenler, Ayvacık ilçesinde bulunan Geri Gönderme Merkezi'nde işlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı ediliyor.

Gece yarısı Çanakkale Havalimanı'nda hareketli anlar yaşandı. Türkiye'ye yasa dışı yollarla giren 227 düzensiz göçmen, Afganistan'dan gelen bir uçağa bindirilerek sınır dışı edildi.

Ülke genelinde farklı tarihlerde yakalanan ve İl Göç İdaresine bağlı Geri Gönderme Merkezlerinde geçici süreyle barındırılan düzensiz göçmenlerin ülkelerine gönderilmeleri için yoğun çalışmalar sürüyor.

Düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesi için 87 sefer düzenlendi

27 Ocak 2022 tarihinde Afganistan'a uçuşların açılmasından itibaren 15 bin 645'i 87 adet charter seferle 7 bin 198'i tarifeli olmak üzere toplam 22 bin 843 Afganistan uyruklu yabancı ülkesine geri gönderildi.

Bu yılın başından itibaren ülkesine gönderilen düzensiz göçmen sayısı ise 41 bin 068'e ulaşırken, sınır dışı işlemlerinde geçen senin aynı dönemine göre yüzde 107 artış sağlandığı öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

3. Sayfa Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title