Haberi Paylaş

Sokak köpekleri koyunlara saldırdı, hayvanları telef olan vatandaş isyan etti

Sokak köpekleri koyunlara saldırdı, hayvanları telef olan vatandaş isyan etti "İnsanlara saldırıncaya kadar bekleyecek misiniz" 1 koyun telef olurken 5 koyunda yaralandı Burdur'un merkez bağlar mahallesinde bir hafta önce başka bir koyun ağılına saldıran sokak köpekleri bu kez de iki...

Sokak köpekleri koyunlara saldırdı, hayvanları telef olan vatandaş isyan etti

"İnsanlara saldırıncaya kadar bekleyecek misiniz"

1 koyun telef olurken 5 koyunda yaralandı

BURDUR - Burdur'un merkez bağlar mahallesinde bir hafta önce başka bir koyun ağılına saldıran sokak köpekleri bu kez de iki vatandaşın koyunlarına saldırdı .Duruma tepki gösteren vatandaşlar köpeklerin toplanıp barınağa götürülmesini istedi.

Gece köpeklerin saldırısı sonucu bahçesinde bir koyunun yaralı olduğunu gören Mehmet Yılmaz, sabah bahçeye geldiğinde yaralı kuzuyu gördüğünü belirterek " Kimin olduğunu da bilmiyorum, tedavisini kendim yaptım. Gece buralar büyük sokak köpekleri ile doluyor. Şehir içinde de kızım ellerinden zor kurtuldu. Beni de saldırdılar, havaya silah ateş ederek kurtuldum. Saldıran sokak köpeklerini barınaklarda bakılmasını sokaklarda başıboş gezdirilmemesini, yetkililerin bu konuda yardım etmesini istiyorum" dedi.

Aynı mevkide hayvanları olan Veli Bütüner' de gece köpeklerin koyun ve kuzulara saldırdığını sabah geldiğimde bir kuzunun parçalanarak öldüğünü gördüğünü söyledi. Birinin ön bacaklarının kırıldığını, diğerlerinin ise boyun ve kuyruklarından yaralandığını anlatan Bütüner, " Saldıran sokak köpeklerinden çok rahatsız oluyoruz. Koyun ve kuzulara saldıran sokak köpeklerinin toplanıp barınaklarda bakılsın. illa bir insana mı saldırması lazım " diyerek tepkisini gösterdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Kapan - 3. Sayfa

3. Sayfa Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title