Haberler

Balıkesir haber | Balıkesir Susurluk yangını kısmen kontrol altında

Güncelleme:

Balıkesir haberler... Balıkesir Susurluk yangını kısmen kontrol altında Gece görüşlü 'Yarasa' helikopter alevlerle karanlıkta mücadele ediyor Balıkesir Susurluk yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor Balıkesir'in Susurluk ilçesinde akşam saatlerinde başlayan orman yangınına müdahale havadan ve karadan sürüyor.

Balıkesir Susurluk yangını kısmen kontrol altında

Gece görüşlü 'Yarasa' helikopter alevlerle karanlıkta mücadele ediyor

Balıkesir Susurluk yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor

BALIKESİR - Balıkesir'in Susurluk ilçesinde akşam saatlerinde başlayan orman yangınına müdahale havadan ve karadan sürüyor. Yangın 6 saatin ardından kısmen kontrol altına alındı. Yangına 'Yarasa' denilen gece görüş kameralı helikopter müdahale ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir'in Susurluk ilçesi Yıldız Köy Mevkii ormanlık alanda akşam 18.30 itibariyle yangın çıktı. Kısa sürede farklı noktalara sıçrayan yangına Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri 35 arazöz, 5 dozer, 8 su ikmal aracı, 4 kara ekibi, 1 gece görüş helikopteri ve 250 personelle yangına müdahale ediyor. Hava kararmadan 7 helikopter, 2 amfibi uçak alevlerle mücadele ederken, güneş batımı ile beraber yerini 'Yarasa' tabir edilen gece görüş helikopterine bıraktı. Ayrıca Balıkesir ve ilçe belediyelerinden itfaiye araçlarıyla çevre şehirlerden arazözler ve ekipler yangına müdahale ediyor.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, "Ters kompartmanda kaldığımız için yangın tam gözükmüyor. Fakat, yaygın bir yangın ortamı oluşmuş. Yer yer alevler görülüyor. Orman Bölge Müdürlüğü, belediye imkanları seferber ediliyor. Bir tane gece görüşlü yangın helikopteri de çalışıyor. Gündüz de helikopterler geldi. Kısmen yangına hakimiyet var. Burası çamlık bir orman ve yangına müsait. Dolayısıyla çok büyümeden hakim olunur. Alanla ilgili miktarı kestirmek mümkün değil. Yangın vadide olduğu için rüzgar kısmen etkili oluyor. Şu an rüzgar yok. Ay ışığının normal olması gece görüşlü helikoptere yardım ediyor diyebiliriz. Hemen altımızda Susurluk nehri var suyu da oradan alıyor. Keşke 3-4 tane daha gece görüşlü helikopter olsa çok iyi olur" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Balıkesir Susurluk Haberler

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title