3. Avrupa Açık Briç Şampiyonası

Antalya'da, Haziran Ayında Gerçekleştirilecek Olan Açık Briç Şampiyonası Öncesi Bir Seminer Düzenlendi.

3. Avrupa Açık Briç Şampiyonası

Antalya'da, haziran ayında gerçekleştirilecek olan Açık Briç Şampiyonası öncesi bir seminer düzenlendi.

Antalya Kremlin Oteli'nde gerçekleştirilen seminere Antalya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Avrupa Briç Federasyonu Başkanı Gianarrigo Rona, Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Ata Aydın, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı. Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Ata Aydın, Avrupa Şampiyonası'na dünyanın bütün ülkelerinden katılım olacağını söyledi. 2000 yılında gençler, 2004 yılında da İstanbul'da Briç Olimpiyatları'nın yapıldığını aktaran Aydın, bu yaz döneminde de 2 haftalık yarışa 4 bin kişinin gelmesini beklediklerini ifade etti.

Avrupa Briç Federasyonu Başkanı Gianarrigo Rona ise, Dünya Briç Federasyonu'nun 1925 yılında kurulduğunu hatırlatan Rona, 1 milyondan fazla üyeleri olduğunu belirtti. Briç'in 8-98 yaş arası herkesi bir araya getiren bir oyun olduğunu kaydetti. Rona, "Dünyada 60 milyon insanın paylaştığı bu oyun, 130 ülkede ve bütün kıtalarda oynanan bir oyun" dedi.

Konuşmaların ardından Antalya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Avrupa Briç Federasyonu Baskanı Gianarrigo Rona'ya plaket verdi.

(MSB-AT-KÇ-RO-S)

Kaynak: İHA