29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ekici, mesajında, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 da Samsun'da yaktığı kurtuluş ve istiklal ateşiyle başlayan mücadelenin, 29 Ekim 1923 tarihinde, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaştığını, böylece Türk milletinin ve devletinin varlığının ebedileştiğini bildirdi.

Ülkenin diyeti çok ağır bedellerle ödenmiş kutsal bir vatan toprağı olduğunu belirten Ekici, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz coğrafya, vatan ve cumhuriyetin ne kadar önemli olduğunu bizlere her gün yeniden hatırlatmakta olup, en temel görevimiz de vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize ve tüm kutsal değerlerimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaktır. Millet olarak Cumhuriyetimizin 95. yılını kutlamanın sonsuz mutluluğunu yaşarken, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için atalarımızdan devraldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacak, Vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize ve tüm kutsal değerlerimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title