27. Ve 57.Alay Çanakkale'den Döndü.

27. Ve 57.Alay Çanakkale'den Döndü.
Bültenler - Haberler | Güncel

Keşan Belediyesi'nin desteğiyle Keşan DOÇEK ekibi de 27. Alay Yürüyüşçüleri olarak katıldılar.

2 yıldır Hikmet Selim Yılmaz önderliğinde 57. Alay Yürüyüş Komitesi  tarafından organize edilen ve Keşan içinde de coşkulu bir şekilde karşılanan yürüyüşçülere bu yıl Keşan Belediyesi'nin desteğiyle Keşan DOÇEK ekibi de 27. Alay Yürüyüşçüleri olarak katıldılar.

 

Çanakkale kara savaşları sırasında düşmana ilk kurşun sıkıp, ilk şehidi veren ve sonrasında Gümüş Liyakat Nişanı'nı Keşan'ın Çelebi Köyünde alan 27. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen bu faaliyete katılan DOÇEK yürüyüşçüleri Keşan'dan çıkışta kar ile karşılaştı. Korudağdaki kar yağışının ardından ilk geceyi Evreşe halkının içten kucaklaşması ile Evreşe Beldesinde geçirdiler. Anayol boyundaki yürüyüş sırasında Abide'de ki törenlere katılmak amacıyla giden bir çok bisiklet, motosiklet grubuyla da sıcak selamlaşmalar yaşayan yürüyüş grublar ikinci gece Gelibolu'da konakladı.

 

Grupların Gelibolu'daki yiyecek ve konaklama organizasyonu Gelibolu Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kısa sürede çözüldü.

 

Geçtikleri bölgelerde yoğun ilgi gören 27.nci ve 57.nci Alay yürüyüşçüleri bu zorlu yolu başarıyla tamamlayıp Gelibolu Şehitler Anıtındaki resmi törenlerin ardından Çanakkale Şehitler Abidesindeki devlet törenine katılmak amacıyla yola çıktılar.

 

Buradaki tören sonrasında Türk Yıldızları'na ait uçak ve Deniz Kuvvetlerine ait gemilerin yapmış olduğu gösterileri izleyen ekip, Seddülbahir Köyündeki moladan sonra, 57. Alay Şehitliğini dolaştı ve geç saatte Keşan'a ulaştı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title