2016 TEOG Sınavı Nasıl Geçti? 2016 TEOG Sınavı Soruları Kolay mıydı?

2016 TEOG Sınavı Nasıl Geçti? 2016 TEOG Sınavı Soruları Kolay mıydı?

2016 TEOG sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. 2016 TEOG sınavını nasıl geçti? 2016 TEOG'da sorular kolay mıydı?

2016 TEOG Sınavı Nasıl Geçti? 2016 TEOG Sınavı Soruları Kolay mıydı?

2016 TEOG sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. Sınavın ardından öğrenciler Türkçe sorularının kolay olduğunu belirtirken, bazı sorularda çelişki yaşadıklarını ifade etti. İstanbul'da, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi çerçevesinde, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu gerçekleştirildi. Sınava giren öğrenciler ve aileleri, sabahın erken saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Sınav öncesi heyecanlı oldukları gözlenen öğrencileri aileleri sakinleştirmeye çalıştı. Öğrencilerin sınav salonlarında kendilerine ayrılan yerlere oturmasının ardından veliler de okul bahçesinde çocukları için dua etti. Bugün gerçekleştirilen birinci oturumda, öğrenciler Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girerken, yarınki ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınav yapıldı.

2016 TEOG SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

2016 TEOG sorularına ve sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr (e-okul sistemi) internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM'ye yapılabilecektir.

İTİRAZ BEDELİ 20 TL

Elektronik ortamda yapılan itirazlar öğrenci velisi tarafından interaktif hesap aracılığıyla elektronik ortamdan, yapılan itirazların incelenmesi için ise öğrenci velisi tarafından T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.