19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Haberler » Kültür Sanat » 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı - Haberler

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

AK Parti Bolu Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Fehmi Küpçü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

AK Parti Bolu Milletvekili ve Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi , 'ü Anma, Gençlik ve Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.


Küpçü, mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk adımlarından olan, istiklal mücadelesini başlatan ve Türk milletinin bağımsızlık tutkusunun, vatan aşkının, hür ve müstakil yaşama kararlılığının sembolü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 97. yıl dönümünü tüm içtenliğiyle kutladığını belirtti.


Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temelinin, fiilen 19 Mayıs'ta atıldığına işaret eden Küpçü, şunları kaydetti:

"19 Mayıs gençlere adanan bir bayramdır. Fakat daha da önemlisi, ülkemizin gelecek inşasının gençlerimizin omuzlarında olduğunu emanet eden tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu emanet 97 yıldır genç kuşakların omuzlarında yükselmekte; modern Türkiye Cumhuriyetinin muasır medeniyetler seviyesine yürüyüşü, gençler sayesinde emin adımlarla gerçekleşmeye devam etmektedir. Bugünümüzden emin olduğumuz gibi, yarınımızdan da eminiz. Bize bu güven ve inancı veren, kuşkusuz milletimizin ideallerini gerçekleştiren ve ülkemizi daha da büyütmek için azim ve kararlılığını her daim sürdüren gençlerdir. Ne atasının emanetini, ne de gelecek kuşakların hayallerini heba etmeyecek olan Türk gençliğinin, yarının yeni dünyasında da önemli aktörlerden olacağına olan inancım tamdır. Bu inanç ve düşüncelerle, başta sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, bugünlerin dünden olduğu gibi, yarınlarımızın da bugünden daha aydınlık olmasını diliyorum."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler