19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum İl Müftülüğü'nde, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Erzurum İl Müftülüğü'nde, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İl Müftülüğü salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, tüm kesimlerin birlikte çalışmasıyla bütün sorunların kolaylıkla çözüleceğini belirtti.

Tek görevlerinin Erzurum'daki 780 bin vatan evladına hizmet etmek olduğunu aktaran Vali Azizoğlu, şöyle konuştu:

"Burada kimsenin kimseye hava atma, makam, mevki ve caka satmaya hakkı yoktur. Muhtarlıklar, demokratik siyasi hayatın en temel ve merkez kurumlarıdır. Halkın doğrudan seçtiği muhtarlıkları sağlam temellere oturtabilirsek, onları görev ve yetkilerini sağlam hukuki zemine kavuşturabilirsek göreceksiniz ki Türkiye'de demokratik hukuk devleti de daha sağlam yerine oturmuş olacaktır. Mahallenin ihtiyacı ve problemlerine ilk çözümünün en önemli mihenk taşı olan muhtarlıkların aslında bir tüzel kişilik olan ve bir bütçe olarak yeniden düzenlenmesine acil ihtiyaç vardır."

Erzurum Muhtarlar Dernek Başkanı Cemal Korkmaz ise, yerel yönetimlerin gerek demokratik hayat, gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında üstlendikleri rollerle halkın yönetime katılmasını sağladığını belirtti.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, kurum müdürleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title