15 yaşındaki çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan Mehmet Arzık, şimdi de aileyi tehdit ediyor

15 yaşındaki çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan Mehmet Arzık, şimdi de aileyi tehdit ediyor

15 yaşındaki çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan Mehmet Arzık, şimdi de aileyi tehdit ediyor
Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Kilis'in Musabeyli ilçesinde, 15 yaşındaki kız çocuğuna 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan 40 yaşındaki evli ve çocuklu Mehmet Arzık, 6 ay içinde şikayetçi olunmadığı için serbest bırakıldı. Arzık, "Devlet beni serbest bıraktı, dava düştü, kimse bana bir şey yapamaz" diyerek aileyi tehdit etti.

Kilis'in Musabeyli ilçesinde meydana gelen olayda, 15 yaşındaki çocuğa ilk olarak vana açmaya gittiği su deposunda cinsel istismarda bulunan zanlı Mehmet Arzık, 3 yıl boyunca da "Seni seviyorum, evleneceğim, başkasına söylersen de öldürürüm" şeklindeki tehditlerle istismara devam etti. Tarlada çalışırken rahatsızlanınca koronavirüse yakalandığı düşünülerek hastaneye götürülen E.Ö.'nün hamile olduğu ortaya çıktı.

SADECE 12 GÜN TUTUKLU KALDI

Mehmet Arzık gözaltına alınırken, hastanede doğan bebek, devlet korumasına alındı. 12 gün tutuklu kalan Arzık ise avukatlarının yaptığı itiraz üzerine, adli kontrolle serbest bırakıldı. Ailenin avukatı İbrahim Halil Demircioğlu'nun defalarca tekrar tutuklanması için dilekçe vermesine rağmen "Mağdurun tahliyeye itiraz hakkı yok" denilerek olumsuz yanıt verildi.

AİLEYE TEHDİT YAĞDIRDI

Davanın düşme kararının ardından E.Ö.'nün ailesinin yaşadığı köye dönen Arzık, aileye sözlü saldırı ve tehditte bulundu. Yaşanan olayın ardından baba Ş.Ö. durumu jandarmaya haber verdi. Arzık'ın karakolda ifadesinin alındığı öğrenildi. Arzık, ifadesinin ardından yine serbest bırakıldı.

BABA İSYAN ETTİ

Baba Ş.Ö. "Tecavüzcü davanın düşmesinin ardından köye geri döndü. Eşim dama çamaşır aşmaya çıktığında kendisini tehdit etti. Devlet beni serbest bıraktı, dava düştü. Kimse bana bir şey yapamaz diye bağırdı. Karakolda ifade öncesi beni bir odaya götürdüler, ışık bile yakmadılar. Medyaya haber verdiğimiz için azarladılar. 8 kilometre yolu yürüyerek dönüyoruz. Bizi değil, tecavüzcüyü koruyorlar" ifadelerini kullandı.

Haber Yorumları (10)
BEKİR YAPİCİ: ailesi tehdit altinda olabilir amme davasi diye bir sey yokmu tecavüzcüye adeta kaldigin yerden devam anlamina gelecek sekilde tekrar sokaga salmak hangi vicdana kitaba sigar ayrica yarginin magdurun yaninda yer almasi hakkini korumasi gerekmezmi aile calisma ve sosyal hizmetler bakanligi herhangi bir girisimde bulunmusmu veya davaya müdahil olmak istemismidir yoksa bu gibi seyler bakanligin görev alanina girmiyormu malesef ülkede adalet sistemi tamamen cöktü halkimiz artik yargiya güvenmiyor
CENGOO: durum belli olan davaları mağdur 18 yaşından küçük olduğu için bakanlık üstlenmelidir
MİKAİL ARMAN: Savcıların, suçluyu ve tecavüzcüleri delil ve itirafa rağmen serbest bırakmasının hiç bir özürü yoktur.Bir insan savcı'da olsa illaki vicdanı vardır ! Suçluyu salıvermek MAĞDUR olana zulumdür. HUKUKUN ve ADALETin olmadığı yerde açıklamaların ve söylemlerin samimiyeti ve bir anlamı'da olmaz ! Milletin Adalet'e olan güveninin sarsılmaması için, kadınlara, çocuklara ve savunmasız zavallı hayvanlara zulmedenlere ağır ve indirimsiz cezalar getirecek şekilde acil değişiklik yapılması lazımdır.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title